News

Fotel gamingowy – aspekty zdrowotne. Czy warto go kupić?

Wśród licznych rozrywek gry komputerowe stanowią dość duży procent. Jest wielu zwolenników spędzania długich godzin przy komputerze. I nic w tym strasznego. Sami też gramy, gra również Julia. Właśnie dlatego naszym pierwszym zakupem był fotel gamingowy. Dlaczego jest on tak ważny? Przeczytaj a już napewno nigdy nie wrócisz do swojego starego modeluTo inwestycja w Twoje zdrowie.

Fotel gamingowy – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Jeśli chodzi o fotele gamingowe to mają one wspólną cechę – kubełkową konstrukcję. Wyglądem przypominają nieco siedziska, które znajdziemy w każdym samochodzie rajdowym. Jeśli chodzi o budowę to główną rolę odgrywa tu zazwyczaj metalowa rama. Warto więc zwrocic uwagę na jakośc wykonania przy wyborze konkretnego modelu. Taki fotel gamingowy posiadać może wiele funkcji. Oparcie możemy pochylać pod różnym kątem, a nawet niemalże je położyć. To ważne gdyż sędzając dużo czasu przy komputerze, musimy być pewni, że będzie nam wygodnie.

Fotele gamingowe – dlaczego warto je kupić?

Do niedawna panowało przekonanie, że fotel gamingowy jest odpowiedni tylko dla graczy. Nic bardziej mylnego. Ten mebel coraz częściej pojawia się u osób, które spędzają przy komputerze dość dużo czasu. Co więcej, żadna z osób decydujących się na zakup takiego fotela, nigdy nie żałowała swojej decyzji i nie wrócila do starego mebla.

Zapewne nie bez znaczenia jest fakt ogromnego komfortu oraz aspekty zdrowotne, które wyróżniają fotele dla graczy. Dlatego my również sięgnęliśmy po takowy od znanego producenta Genesis. W naszym domu pojawił się model Genesis Nitro 550. Jego cena to około 800 złotych, jednak idzie w parze z jakością.

Fotel gamingowy – Genesis Nitro 550 – mój wybór

W ofercie producenta znalazłam 4 warianty kolorystyczne: czarny, czerwony, niebieski i zielony. Ze wzgledu na funkcjonalność, u mnie pojawił się fotel czarny z obszyciem czerwoną nicią, które nadaje meblowi gamingowego designu. Ekologiczna skóra sprawia, że fotel prezentuje się elegancko i dopasuje się do każdego stylu posiadanego wnętrza. Zarówno do biura, jak i pokoju dziecięcego. I to właśnie tam ostatecznie trafił. Testujemy go dzień w dzień i po ponad miesiącu użytkowania wciąż wygląda jak nowy.

 

Siedzisko wykonane jest z dosyć twardego, grubego materiału. Jednak nie znaczy to, że jest niewygodny, wręcz przeciwnie. Dodatkowo jest bardzo wytrzymały i odporny na zabrudzenia. Każde usuniemy szybko ściereczką. Boki fotela zostały specjalnie wyprofilowane, znajdziemy tu także regulowane, góra-dół, podpórki na ręce wykonane bardzo solidnie. Dużym plusem jest dopasowania go do każdego wzrostu, możemy obniżać i podnosić o jakieś 8 – 10 cm. Warto dodać, że siedzisko obniżymy do pozycji leżącej.  Fajną opcją jeśli na przykład podczas pracy, zdarza się nam uciąć drzemkę;).

W zestawie dostajemy dwie poduszki. Wszystko to dla wygody użytkownika. Pierwsza z nich to bardzo wygodny, miękki zagłówek. Natomiast druga jest montowana na pasach, odrobinę twardsza. Jej zadanie to ochrona naszego kręgosłupa. I to bardzo cenię, gdyż nie raz zdarzało mi się podkładać poduszkę pod odcinek lędzwiowy na zwyklym krześle.

Czy warto kupić fotel Genesis Nitro 550? Jak najbardziej.  Jest to idealna opcją zarówno dla osób, spędzających długie godziny w biurze, czy na home office. Sprawdzi się także w przypadku mniejszego użytkownika, podczas zdalnych lekcji, czy też grania w ulubione gry. Warto pomyśleć o zmianie swojego dotychczasowego fotela na fotel gamingowy. Tym bardziej, że zbliża się gwiazda, więc być może będzie to prezent idealny dla Twoich bliskich.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News