NewsPorady

Skanowanie dokumentów za pomocą smartfona – 3 najlepsze aplikacje

Czy możliwe jest skanowanie dokumentów za pomocą smartfona? Oczywiście, to proste. Wystarczy do tego mieć odpowiednią aplikację. Jaką? Sprawdziliśmy.

Jeszcze do niedawna skanowanie było możliwe jedynie przy pomocy skanera, bądź urządzenia wielofunkcyjnego. Takie rozwiązania są praktyczne, jednak nie koniecznie wygodne w użyciu. Poza tym, co jeśli potrzebujemy zeskanować dokumenty nie będąc w domu ?

Skanowanie dokumentów za pomocą smartfona

W sklepie Google Play mamy do wyboru naprawdę wiele aplikacji do skanowania dokumentów za pomocą smartona. Pięć najlepszych zainstalowaliśmy i przetestowaliśmy dla Was. Potrzebujemy tylko smartfon z aparatem o przyzwoitej jasności. Oto top 3 najlepszych aplikacji do skanowania. Myślę, że lepszych raczej nie znajdziecie.

Scanbot

Ta aplikacja jest w zasadzie na najwyższym miejscu i to z niej korzystamy niejednokrotnie. Ma najbardziej rozbudowany interfejs oraz dodatkowe funkcje. Mogą one sprawić, że na początku będzie Wam ciężko się posługiwać w tym programie, jednak po kilku razach przyzwyczaicie się do tego. Już po uruchomieniu Scanbota możemy od razu zacząć skanować.

Gdy nasz dokument znajdzie się w telefonie to mamy sporo możliwości. Możemy pobrać pliki do OCR, które Scanbot ma wbudowane. Możemy też zsynchronizować nasze skany z najpopularniejszymi usługami przechowywania plików w chmurze lub je po prostu wysłać mailem, czy też wydrukować. Program skanuje kody QR oraz kreskowe. Tworzy PDF-y z kilku zeskanowanych stron.

Office Lens

To aplikacja do skanowania Microsoftu Charakteryzuje się ogromną prostotą użytkowania.  Wybieramy profil skanowania, a program robi pozostałe czynności, czyli: przycina, usuwa odbłyski i cienie, wzbogaca kolory itd. Aplikacja może skanować wizytówki i wprowadzić dane na nich zamieszczone do naszej listy kontaktów.

Zeskanowane dokumenty możemy przesyłać bezpośrednio do innych usług Microsoftu, tj.  OneNote czy OneDrive. Zapiszemy je w formacie PDF, a nawet przekonwertujemy na docx oraz pptx. Warto wspomnieć, że program jest całkowicie bezpłatny.

CamScanner

CamScanner w swojej podstawowej,  bezpłatnej wersji nie ma nam dużo do zaoferowania. Reklamy są dość uciążliwe, a pliki wygenerowane posiadają znaki wodne. Synchronizacja z chmurą jest natomiast dostępna przez zaledwie 7 dni. Dopiero gdy zapłacimy za wersję PRO mamy dostęp do wszystkich pozostałych funkcji.

Aplikacja oczywiście optymalizuje nasz skany, inteligentnie je kadruje, poprawia ostrość i szczegółowość. Mamy funkcję OCR i narzędzia do edycji skanów. Możemy podkreślać, zakreślać, rysować itd.

CamScanner pozwala również na pracę zespołową nad skanami, dzięki czemu możemy wspólnie edytować jeden skan i na bieżąco wrzucać poprawki. Na plus synchronizacja zeskanowanych dokumentów na wszystkich urządzeniach, co czyni CamScanner naprawdę wszechstronnym.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News