NewsPoradyZdrowie

Jak wybrać krem na rozstępy po ciąży?

Rozstępy to niezbyt długie, wąskie pręgi w okolicy brzucha, piersi, czy ud. Problem ten dotyczy od 60 do 90% kobiet będących w ciąży. Są nie tylko mało estetyczne, ale i bardzo trudne do zlikwidowania. Dlatego też warto sięgnąć po odpowiednie kosmetyki, zanim się one  pojawią na skórze.

Dlaczego powstają rozstępy?

Powstawanie rozstępów mają swój początek, gdy na skórze zauważymy rozgałęzione, zabarwione na czerwono pęknięcia. Często towarzyszy im świąd, pieczenie oraz uczucie napięcia. Objawy te z czasem ustępują, a na miejsca pęknięć pojawiają się widoczne zmiany. Zazwyczaj rozchodzą się na brzuchu, piersiach oraz skórze ud.

Jeśli chodzi o przyczyny ich powstawania, to niestety czynników jest wiele. Podstawowym jest skłonność do rozstępów przekazywana genetycznie. Oprócz tego wpływ na to ma wzrost stężenia kortyzolu we krwi, nadmierny przyrost wagi, szczególnie u ciężarnych. Dodatkowo wpływ ma również nieodpowiednia dieta oraz brak ruchu i aktywności na świeżym powietrzu. Również brak odpowiedniej pielęgnacji narażonych miejsc poprzez nawilżenie i masowanie skóry.

Jak zapobiegać rozstępom?

Powstaje więc pytanie co na rozstępy po ciąży? Na rozstępy już powstałe, niestety bardzo ciężko jest coś zaradzić, dlatego tak ważna jest profilaktyka. Przede wszystkim należy zacząć od stosowania odpowiednich preparatów. Warto odłożyć trochę pieniędzy i zainwestować w dobry krem na rozstępy w ciąży. Nie kuśmy się na promocyjne ceny, czy też kremy byle jakiej jakości.

Wybierajmy tylko te bezpieczne przede wszystkim dla naszego dziecka oraz mam karmiących piersią. Tutaj szczególnie powinniśmy zwracać uwagę na zawartość składników aktywnych w kremie. Te dobre kosmetyki powinny zawierać w swoim składzie m.in. allantoinę, D – panthenol, kwas hialuronowy, wyciągi ze skrzypu, bluszczu. Bardzo ważna uwaga, aby nie stosować żadnych preparatów, w których jednym ze składników jest kofeina.

Na koniec warto dodać, że należy pamiętać również, że każdy kosmetyk może wywołać reakcję alergiczną, dlatego warto najpierw poprosić w aptece o próbkę kremy i zdecydować się dopiero później na kupno całego opakowania.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News