Porady

Jak zorganizować udaną firmową wigilię online?

wigilia online
wigilia online

Do świąt pozostały już tylko dwa miesiące, dlatego też wiele z przedsiębiorstw już zaczyna myśleć o firmowej wigilii. Jak przygotować ją w ten trudny czas, gdy wokół mamy do czynienia z ciągle szerzącą się pandemią koronawirusa? Oto kilka cennych rad, które na pewno w tym pomogą.

Dlaczego warto zorganizować wigilię firmową?

Wigilia firmowa dobry czas na to, aby zintegrować pracowników. Szczególnie gdy Twoje przedsiębiorstwo dynamicznie rośnie, a Ty rozszerzasz personel. Warto zapoznać go  z innymi ludźmi pracującymi w firmie. Takie spotkanie, nawet online to świetna opcja dla wszystkich pracowników, pracujących zarówno zdalnie, jak i stacjonarnie. Dzięki takiej uroczystości osoby z różnych działów mogę porozmawiać ze sobą, co ma pozytywny wpływ na ich dalszą efektywność we współpracy.

Warto też wspomnieć o kwestiach brandingowych. Takie spotkanie można pokazać w mediach społecznościowych i zaznaczyć, z jakich członków składa się nasz zespół. W ten sposób dajemy znać potencjalnych kandydatom, że nasza firma to miejsce, w którym panuje dobra atmosfera, a zespół jest zintegrowany.

Termin spotkania

Pamiętaj, aby nie organizować wigilii na ostatnią chwilę. Termin 23 czy  24 grudnia nie będzie najlepszym wyborem. Każdy ma wtedy raczej już swoje plany, dlatego też warto by taka integracja online odbyła się odpowiednio wcześnie. Na przykład dwa tygodnie przed świętami. Pamiętaj, aby poinformować każdego o terminie spotkania.

Wigilia nie była organizowana na ostatnią chwilę – 23 czy 24 grudnia to z pewnością nie najlepsze terminy, ponieważ wówczas wielu pracowników może mieć zaplanowany urlop. Postaraj się odpowiednio wcześnie (najlepiej minimum dwa tygodnie przed) poinformować zespół o terminie spotkania, aby nie zaplanowali sobie na ten dzień czegoś innego. Team building jest niezwykle ważnym elementem wpływającym na dobre relacje w firmie. Pogłębia więzi oraz buduje zespół.

Dobrym sposobem będzie rozesłanie ankiety do wszystkich pracowników. Spróbuj zaproponować kilka dat oraz godzin, tak by wszyscy byli w tym czasie na pewno dostępni.  W tym celu możesz wykorzystać formularze Google. To szybki i prosty sposób komunikacji przez internet, który pomoże zorganizować wszelkie imprezy integracyjne.

Zaproszenie

Inicjatywa takiej imprezy powinna wyjść od członków zarządu. Dlatego też warto zadbać, aby na zaproszeniu rozesłanym do pracowników znalazły się podpisy jego członków. Warto by mail zapraszający został wysłany ze skrzynki dyrektora lub prezesa firmy. Pamiętaj, że jeśli organizujesz spotkanie online w czasie wolnym od pracy, musi mieć ono charakter dobrowolny. Nie zmuszaj nikogo udziału. A jeśli sytuacja z pandemią się ustabilizuje, warto pomyśleć nad integracją poza firmą na przykład zdecydować się na wyjazdy integracyjne.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Porady