Porady

Jak założyć stronę internetową firmy?

leasing pracowników
leasing pracowników

Przed założeniem strony internetowej firmowej warto zadać sobie pytanie w jakim celu ją tworzymy i czy na pewno jest ona nam potrzebna. Teraz czas sprecyzować kolejne etapy.

Jak założyć strony internetowe

Dostęp do internetu jest aktualnie w prawie każdym domu. Z sieci możemy korzystać niemal wszędzie i na większości urządzeń. Ponad 60% użytkowników loguje się po to, aby znaleźć informację o firmach i dokonać zakupu. W dzisiejszych czasach pandemii koronawirusa Internet to główny rynek zbytu wielu przedsiębiorstw. Obecność w sieci staje się więc priorytetem dla każdego, kto chce przetrwać na rynku i mieć ciągłość dochodów. Jak więc założyć stronę internetową, aby przynosiła ona jak najwięcej korzyści?

Po pierwsze – wybór domeny

Na początek należy wybrać domenę na której pojawi się nasza strona internetowa. Każda z nich posiada adres, pod którą można ją znaleźć. Domena to jeden z kluczowych elementów, które wpływają na sukces przedsiębiorstwa. Składają się na nią następujące elementy: znacznik www, nazwa oraz końcówka np. pl, com. Domena powinna być łatwa do zapamiętania i krótka. Najlepiej, gdyby mówiła także coś na temat Twojej działalności, oraz kojarzyła się z firmą, którą prowadzisz.

Jeśli chodzi o nazwę strony to nie musi być taką sama jak nazwa firmy. Jednak dobrze by było, gdyby zawierała część wspólną z branżą, jaką się zajmujesz. Jeśli na przykład sprzedajesz mieszkanie to dobrze, gdyby strona nazywała się nieruchomoscisprzedaz.pl. Użytkownik sieci szukający mieszkania będzie już wiedział, co może znaleźć na danej stronie internetowej.

Jeśli zrobimy inaczej, to zanim potencjalny klient będzie kojarzył naszą firmę, będziemy musieli ponieść spore nakłady finansowe, by wypromować naszą markę i skojarzyć z oferowanymi przez nas usługami. W obu przypadkach warto, aby unikać skrótów oraz zbyt długich nazw mogących zmylić nabywców.

Rejestracja domeny – gdzie?

Miejsc, w których możemy zarejestrować naszą domenę jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od warunków oraz cen. Wystarczy dobrze rozejrzeć się, a na pewno znajdziemy coś w atrakcyjnej promocji. Wiele ze stron oferuje pierwszy rok za złotówkę.

Wybór hostingu

Kolejną rzeczą jest wybór hostingu. To sprzęt oraz niezbędne oprogramowanie umożliwiające postawienie strony internetowej oraz skrzynek mailowych. Należy dokonać zakupu odpowiedniej ilości miejsca na konkretnym serwerze. Nie należy tu kierować się wyłącznie ceną, lecz zwrócić uwagę na przykład na ilość oferowanego miejsca i wiele innych aspektów.

Jak założyć stronę internetową firmy – co dalej?

Teraz czas określić cel swojej strony. Zdefiniuj go dokładnie i określ jak będziesz dążyć do osiągnięcia wyznaczonych celów, gdyż to on przyczyni się do sukcesów na polu Twojej branży. Nie zapominaj o Twoich klientach lub odbiorcach zakładanych stron www. Witryna, którą właśnie zakładasz jest skierowana przede wszystkim do nich. Jednak warto zwrócić uwagę jeszcze na kilka innych aspektów. Jeśli te podpunkty stanowią dla Ciebie trudność to najlepiej zgłoś się do specjalistów w tworzeniu stron https://afterweb.pl/projektowanie-i-tworzenie-stron-www/.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Porady