Ogromną popularnością wśród współczesnych mam cieszą się kosmetyki naturalne i ekologiczne. Co sprawia, że są tak chętnie kupowane? Przede wszystkim ich cechy, czyli bezpieczeństwo używania, delikatność względem skóry, nawet tej bardzo podrażnionej, oraz brak skłonności do alergii. Czym kierować się sięgając po ekologiczne produkty dla dzieci? Co jest godne polecenia zarówno dla małych, jak i starszych dzieci?

Zalety produktów ekologicznych dla dzieci

Kosmetyki naturalne wyróżniają się przede wszystkim tym, że nie zawierają w swoim składzie tak popularnych i toksycznych substancji, jakie możemy znaleźć w innych tego typu produktach dostępnych w popularnych drogeriach. Zamiast tego znajdziemy tam same naturalne składniki, takie jak witaminy, minerały czy wyciągi z roślin np. aloes, wyciąg z rumianku, olejek migdałowy i inne). Dodatkowo mają w sobie substancje natłuszczające. bardzo popularne jest masło shea, olej kokosowy. Natomiast w kosmetykach dla dzieci znajdziemy oprócz tego glicerynę, która odpowiednio nawilży ich ciało, ale także olejki roślinne czy d-panthenol, który łagodzi wszelkie podrażnienia na skórze, dodatkowo zapobiegając rozwojowy alergii.

Skąd się bierze coraz większa popularność kosmetyków naturalnych? To między innymi dlatego, że dokonujemy zakupów coraz bardziej świadomie. Moda na zdrowy i ekologiczny tryb życia stale rośnie. Chcemy zdrowo się odżywiać, wspieramy lokalnych przedsiębiorców. Idea „fair trade” jest nam coraz bliższa, dlatego też sięgamy po produkty ekologiczne, organiczne i te certyfikowane. Bardzo istotną kwestią, jest również fakt, że wielu z nas rezygnuje także z chemii w życiu codziennym, nie tylko w diecie. Unikamy sztucznych barwników oraz konserwantów.

Pielęgnacja noworodków i niemowląt

Właściwie dobrane kosmetyki ekologiczne są nie tylko idealne do delikatnej skóry nowo narodzonego dziecka, ale również świetnie sprawdzają się przy różnego rodzaju alergiach skórnych, które dość często kończą się atopowym zapaleniem skóry u starszych dzieci. Kosmetyki te nie podrażniają ich delikatnej skóry, a dodatkowo posiadają właściwości ochronne przed zaczerwienieniem, oraz wspomagają leczenie zmian skórnych, takich jak wysypki, krostki, odparzenia i wiele innych. Takie właściwości posiadają między innymi Bambo Nature – ekologiczne produkty dla dzieci. Są bardzo łatwo dostępne. Produkty Bambo Nature w Abena Sklep do kupienia od ręki.

Warto pamiętać o tym, że skóra maluszka jest niezwykle delikatna. Jest także dużo wrażliwsza niż nasza, dorosła skóra. Nie posiada całkowicie szczelnej bariery lipidowej, przez co narażona jest na ciągłe podrażnienia. Należy zatem zadbać o nią w szczególnie troskliwy sposób. Obecnie na rynku dostępnych jest niestety mnóstwo kosmetyków przeznaczonych dla niemowląt i dzieci, a większość z nich znajdziemy w Abenasklep. Ekologiczne kosmetyki nie zawierają toksycznych oraz szkodliwych substancji chemicznych, bez śladu sztucznych barwników, konserwantów. Dzięki temu mamy pewność, że skóra  naszego malucha jest odpowiednio chroniona i nie pojawią się na niej żadne przykre niespodzianki.

 

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko