CiekawostkiNews

Jak wyglądałyby Disney’owskie księżniczki, gdyby były ludźmi

Ostatni wirusowy film TikTok przekształca animowane księżniczki Disneya w ich rzeczywiste odpowiedniki za pomocą technologii sztucznej inteligencji.

Niedawny film TikTok stał się popularny, ponieważ wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) w księżniczkach Disneya, aby wyobrazić sobie ich wersje na żywo. Od czasu premiery Królewny Śnieżki w 1937 roku Disney wykorzystał trzy różne epoki animowanych księżniczek Disneya, znane jako Era Klasyki, Era Renesansu i Era New-Age. Przez dziesięciolecia studio przechodziło różne zmiany w swoich animowanych funkcjach, od włączania bardziej zróżnicowanych wątków i motywów po zmianę stylu animacji pod kątem nowych technologii.

Przed użyciem obrazów generowanych komputerowo i animacji 3D w Walt Disney Animation Studios większość animowanych Księżniczek Disneya została wyselekcjonowana za pomocą technik rysowania ręcznego. Chociaż tradycyjny styl animacji pozostawał w czołówce sukcesu firmy przez ponad 70 lat, ostatecznie został wycofany po wydaniu Princess of the Frog w 2009 roku. Studio animacji przeszło teraz na animację 3D i CG, po ogromnym sukcesie komercyjnym Krainy lodu i Ralpha Wreck-It.

Jak wyglądałyby Disneyowskie księżniczki na żywo

Niedawny film TikTok opublikowany przez Tony’ego Aubé przedstawia porównanie popularnych animowanych księżniczek Disneya z ich cyfrowo przeprojektowanymi projektami AI. Za pomocą technologii rekonstrukcji wideo Aubé był w stanie animować realistyczne portrety Elsy z Krainy Lodu, Dżasminy Aladyna, Arielki z Małej Syrenki i tytułowej Vaiany. Co zabawne, twórca przedstawił także księżniczkę Fionę z serii Shrek DreamWorks na końcu filmu. Zobacz pełny klip w poniższym linku:

@tony.aube

Reply to @katleenrousseau Who do you want to see next?? #whenwomenwin #crazy #disney

♬ Winter – AShamaluevMusic

Ponieważ film ma obecnie ponad 1,2 miliona polubień na platformie, film Aubé wykorzystuje magię technologii, aby ożywić te postacie, aby fani mogli wspominać ukochane księżniczki Disneya. Wielu użytkowników skomentowało, aby wyrazić niesamowite podobieństwo do kreskówkowych proporcji nostalgicznych postaci, prosząc o zobaczenie innych kultowych postaci przekształconych w ich ludzkie odpowiedniki. Oprócz wyrażenia swoich ulubionych księżniczek w komentarzach wiele bystrych oczu zwróciło również uwagę na rozbieżność i humor w dodaniu Fiony, ponieważ została nieformalnie nazwana księżniczką, która odrzuciła paradygmat Disney Princess.

Ponieważ technologia wciąż rozwija się w aplikacjach AI i morfingu twarzy, wielu zainteresowało się ponownym wyobrażeniem animowanych postaci, z którymi dorastali, zapewniając widzom wgląd w to, jak te postacie mogą wyglądać, gdyby były naprawdę prawdziwe. Jednak Disney nie jest obcy w adaptowaniu animowanych postaci w akcjach na żywo, takich jak Kopciuszek i Aladyn, wraz z nadchodzącą adaptacją Królewny Śnieżki z Rachel Zegler i Małą Syrenką z Halle Bailey. Mimo to wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji do wyobrażenia sobie ludzkich odpowiedników animowanych księżniczek Disneya wydaje się być fascynujące dla wielu do wizualizacji, ponieważ styl studia z czasem staje się coraz bardziej realistyczny.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Ciekawostki