NewsPorady

Jak wykonać dynię na Halloween?

Halloween już całkiem niedługo. Jak co roku postanowiliśmy udekorować nasz dom i ogródek, głównie ze względu na Julię, która uwielbia tego typu dodatki. Tak więc dziś będzie mini poradnik jak wykonać dynię na Halloween.

Jak wykonać dynię na Halloween?

Oczywiście potrzebujemy dużą dynię, nożyk do wycinania, łyżeczkę do wydrążenia i mazak. Zaczynamy od wycięcia w dyni kapturka, który będzie przykryciem dla świeczek. Wycinamy trzymając nóż bardziej pod kątem. Nie pionowo, gdyż wtedy na pewno odetniemy część w ten sposób, że będzie można bez problemu dynię przykryć z powrotem.

Następnie wydrążamy pestki i miąższ łyżką. Pestki możemy wysuszyć i zjeść a z reszty zrobić na przykład zupę dyniową. Gdy mamy już przygotowaną dynie q ten sposób to przychodzi czas na narysowanie mazakiem miejsca, gdzie będą oczy, nos i buzia. Robiliśmy to razem z Julią także nasza dynia, oprócz wyżej wymienionych, posiada także wąsy i różne „szramy” przez co robi się jeszcze bardziej upiorna ;).

Teraz czas na wycięcie zaznaczeń nożykiem. Tutaj przejął inicjatywę tata, choć trochę narzekał, że ma utrudnione zadanie poprzez ilość różnych linii na dyni :D. Jednak mimo wszystko świetnie dał sobie rade i całość została wycięta naprawdę perfekcyjnie!

Dynia jest już tak naprawdę gotowa. Teraz wystarczy już tylko wstawić do środka odpowiednią świeczkę lub parę mniejszych podgrzewaczy. I koniec. Nasza ozdoba Halloweenowa jest już wykonana i możemy się bawić.

Przyznam się Wam, że nie spodziewałam się tak fajnego efektu. Dodatkowo pokazuje się, że sposób ma to jak wykonać dynię na Halloween jest naprawdę prosty.

A czy Wy już macie swoje dynie? Jestem ciekawa czy bierzecie udział w zabawie czy może odpuszczacie to święto?

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News