NewsZdrowie

Czy wiesz, co jesz? Pamiętaj o zdrowym odżywianiu

Wierzymy, że przejście na dietę to początek pozytywnych zmian w naszym życiu. Podejmując tę decyzję, bardzo często na uwadze mamy zgubienie zbędnych kilogramów, poprawienie wyglądu oraz kondycji. Poszukujemy diety, która pomoże nam osiągnąć wyznaczony cel. Najlepiej jednak poznać zasady zdrowego odżywiania oraz wprowadzić je w życie, aby dbając o odpowiednio zbilansowane i przygotowywane posiłki utrzymać efekty przez lata. Dowiedz się, dlaczego to takie ważne.

Dlaczego warto zmienić nawyki żywieniowe?

Zmiana nawyków żywieniowych nie należy do prostych zadań, szczególnie jeśli naszym celem jest utrata kilogramów. W tej sytuacji bardzo łatwo ulec obietnicom „fantastycznych efektów” popularnych diet cud, których nie brakuje. Jednak wykluczenie niektórych pokarmów lub bazowanie wyłącznie na wskazanych przez daną “dietę cud” produktach, niekoniecznie pozwoli nam na osiągnięcie wyznaczonego celu oraz utrzymanie efektów po zakończonej diecie. Tego typu diety nie są dobrym rozwiązaniem. Zamiast nich warto postawić na zdrowe odżywianie. Naukę jego zasad znacznie ułatwić może zbilansowana dieta pudełkowa.

Najważniejsze zasady zdrowego odżywiania

Zasady zdrowego odżywiania to:

  • regularne spożywanie od 3 do 5 posiłków dziennie,
  • komponowanie zbilansowanych posiłków z wykorzystaniem różnorodnych produktów spożywczych,
  • spożywanie co najmniej 400 g warzyw i owoców w ciągu dnia, przy czym owoców zaleca spożywać się mniej niż warzyw,
  • wybór produktów zbożowych pełnoziarnistych zamiast oczyszczonych,
  • spożywanie 2-3 porcji produktów mlecznych w ciągu dnia,
  • wybór chudych kawałków mięsa zamiast tłustych, jednocześnie zastępowanie mięsa nasionami strączków,
  • spożywanie co najmniej dwóch porcji ryby w ciągu tygodnia,
  • uwzględnienie w posiłkach niewielkiej ilości zdrowych tłuszczów pod postacią orzechów, nasion, pestek i olejów roślinnych,
  • unikanie cukru, ograniczenie spożycia soli oraz niezdrowych tłuszczów nasyconych,
  • odpowiednie nawodnienie organizmu poprzez wypijanie co najmniej 2-2,5 l płynów w ciągu dnia.

Indywidualne podejście do zdrowego odżywiania

W kontekście zdrowego odżywiania najważniejsze jest jednak indywidualne podejście, ponieważ uniwersalna dieta, która jest dobra dla wszystkich, nie istnieje. Należy zauważyć, że zdrowe odżywianie dla każdego może oznaczać coś innego. Inaczej musi odżywiać się osoba, która walczy z otyłością, inaczej kobieta w ciąży itp. Warto także obserwować swój organizm, eliminując z codziennego jadłospisu produkty, po których źle się czujemy, nawet takie, które powszechnie uważane są za zdrowe. Nie można więc w ciemno stosować diety, którą znaleźliśmy w Internecie.

Warto przyjrzeć się cateringowi dietetycznemu, który może okazać się dużą pomocą w wypracowywaniu odpowiednich nawyków żywieniowych. Takie rozwiązanie zapewnia posiłki dobrane w taki sposób, by odpowiadały indywidualnemu zapotrzebowaniu kalorycznemu, a także by w zdrowy sposób pomogły nam osiągnąć zamierzone cele. WygodnaDieta.pl oferuje wiele różnego rodzaju diet, które są nie tylko pyszne, ale także pełnowartościowe i różnorodne.

Dlaczego warto korzystać z diety pudełkowej?

Dieta pudełkowa przygotowywana jest na podstawie skomponowanych przez doświadczonych dietetyków planów żywieniowych. Do dań wykorzystywane są różnorodne świeże składniki najwyższej jakości, pozyskiwane od sprawdzonych dostawców. W posiłkach nie brakuje więc takich produktów, jak warzywa i owoce, produkty z pełnego ziarna, nasiona strączków, ryby, chude mięso, nabiał oraz zdrowe tłuszcze pod postacią orzechów, nasion i olejów roślinnych. Wszystko to sprawia, że menu jest urozmaicone, a my możemy mieć pewność, że dostarczamy organizmowi wszystkich niezbędnych witamin, minerałów i innych wartościowych składników odżywczych.

Jakie korzyści daje zdrowe odżywianie?

Racjonalne, zdrowe odżywianie w odróżnieniu od większości diet cud, pozwala zapewnić organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze do prawidłowego funkcjonowania. Pomaga także w leczeniu chorób zależnych od diety oraz odchudzaniu. Warto wiedzieć, że odpowiednio zbilansowana dieta ma także znaczący wpływ na wygląd skóry, dobre samopoczucie, wzrost energii i odporność, które nierzadko ulegają pogorszeniu przy stosowaniu bardzo restrykcyjnych diet.

Zdrowe odżywianie pomóc może w realizacji wielu postanowień – utraty kilogramów, poprawy wyglądu czy zwiększenia energii. Aby móc korzystać z dobrodziejstw, jakie daje odpowiednio skomponowane menu, wcale nie trzeba uczyć się gotowania czy czytać dietetycznych książek. Z pomocą przychodzi catering dietetyczny WygodnaDieta.pl

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News