NewsPorady

Jak zadbać o nasze ciało w ciąży?

Wszystkie przyszłe i obecne mamy wiedzą, że ciąża, pomimo tego, że jest oczywiście pięknym okresem, jest też sporą udręką dla ciała. Faktem jest, że zmienia się ono, dochodzą kolejne kilogramy (chociaż nie jest to regułą) a co za tym idzie nasze plecy, nogi dostają sporą dawkę obciążenia. Spora liczba kobiet narzeka wtedy na spuchnięte, obrzęknięte nogi, a także straszne bóle kręgosłupa.
Czy można sobie z nimi jakoś poradzić, aby ulżyć naszemu ciału w ciąży?
Odpowiedź, na szczęście, brzmi – tak! Otóż www.lespa.pl to klinika oferująca usługi łączące medycynę estetyczną, gabinet kosmetyczny oraz salon masażu. To miejsce wymarzone dla tych, którzy zawsze pragną czuć się świetnie w swojej skórze, szczególnie w czasie, kiedy najbardziej tego potrzebujemy. W ofercie Le Spa znajdziemy propozycje dedykowane m.in. kobietom w ciąży.
Masaż dla kobiet w ciąży
Przyszłe mamy począwszy od czwartego miesiąca ciąży mogą skorzystać z masażu prenatalnego wykonywanego przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę. Masaż ten ma za zadanie eliminację obrzęków kończyn, poprawę pracy układu krążenia krwi i limfy, a także wykazuje działanie uspokajające oraz wprowadza w stan głębokiego relaksu. Możemy go wykonywać jeżeli ciąża przebiega prawidłowo i nie ma przeciwwskazań, dlatego też warto taką wizytę skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym. Odpowiednie ugniatanie i masowanie konkretnych miejsc na ciele to idealny sposób na pobudzenie mikrokrążenia. Właśnie to sprawia, że zmniejszają się obrzęki, a opuchlizna nóg jest zlikwidowana. Masaż to także ulga dla kręgosłupa, gdyż rozluźnia układ więzadłowy. Dzięki temu stają się one elastyczne, a każda przyszła mama jest w dobrej kondycji.
Zabieg dla kobiet w ciąży
Oprócz masażu klinika Le Spa oferuje wyjątkowy rytuał stworzony dla kobiet w ciąży. Stanowi on połączenie delikatnego peelingu cukrowego, odżywczo łagodzącej maski oraz godzinnego masażu relaksacyjnego. Zabieg oparty jest na kozim mleku, dzięki czemu skóra odzyskuje odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Czas takiego zabiegu to 120minut.
Jeśli jeszcze nie korzystałyście z zabiegów tego typu, warto zapoznać się z ofertą. Oczywiście, jak się domyślacie, nie jest ona tylko skierowana do przyszłych mam. Bogaty wachlarz usług sprawi, że każda z nas znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Może zdecydujecie się na takie zabiegi we dwoje? Zadbany mężczyzna u boku kobiety to skarb.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News