NewsPorady

Jak dobrać odpowiednie okulary do kształtu twarzy?

Okulary to nie tylko narzędzie korekcji wzorku ale też niezły dodatek modowy przy uzupełnieniu stylizacji. Dają one możliwość odwrócenia uwagi od pewnych niedoskonałości twarzy. Jednak pamiętajmy, że nieodpowiednio dobrane mogą, te niedoskonałości, dodatkowo podkreślić. Warto więc pamiętać aby przy wyborze okularów kierować się nie tylko osobistym gustem, ale także kształtem naszej twarzy. Poniżej znajdziecie cztery podstawowe typy kształtu twarzy oraz dobrane do nich okulary ze sklepu 1242.euKształty twarzy jakie możemy wyróżnić to:

Twarz kwadratowa, czyli szerokie, często niskie czoło, kwadratowa linia włosów, szeroka linia żuchwy oraz policzki leżące w jednej linii z czołem i brodą.

Cel jaki chcemy osiągnąć przy twarzy kwadratowej to przede wszystkim złagodzenie rysów. Pożądane, w tym przypadku, cechy takich oprawek to m.in. : zaokrąglone, owalne  w kolorach przyciągających uwagę, szersze niż kości policzkowe z  mostkiem umieszczonym w miarę wysoko.

Jako, że twarz kwadratowa ma w sobie najwięcej linii prostych, należy ją złagodzić przy pomocy oprawek o delikatnie zaokrąglonych liniach.

Twarz okrągła, czyli okrągłe policzki, zaokrąglona broda i dość niskie czoło.

Cel to wydłużenie i wyszczuplenie twarzy. W przypadku, gdy twoja twarz jest okrągła, najbardziej odpowiednie okulary to głównie takie o kwadratowych kształtach z cienkimi oprawkami.
Wąskie oprawki o kwadratowym kształcie sprawiają, że okrągła twarz wyda się nam bardziej szczupła. Jednak, przy wyborze warto pamiętać, aby oprawki nie były zbyt delikatne i nie znikały na twarzy.
Twarz owalna, czyli uważana za idealną ze względu na to, że jest najbardziej proporcjonalna.
Celem przy takiej twarzy jest podkreślenie jej regularności. Do tego typu pasują prawie wszystkie rodzaje okularów.
Owalna twarz ma najwięcej możliwości wyboru, gdyż wśród wszystkich stylów może znaleźć coś dla siebie. Warto, jedynie zwrócić uwagę, aby oprawki nie były zbyt małe, bądź zbyt duże.
Twarz sercowata, czyli twarz, która jest rozbudowana w górnej partii i zwężająca się w kierunku brody.

Cel, to zapewnienie równowagi pomiędzy szerokim czołem a wąskim dołem twarzy. W tym przypadku zaleca się okulary z okrągłymi lub owalnymi kształtami, jednak z cienkimi oprawkami.

Harmonię, w przypadku twarzy o sercowatym kształcie (odwrócony trójkąt) zapewnią oprawki bez mocnych
kątów. Mogą tu pasować wszystkie oprawki, poza tymi o kwadratowym kształcie. Dlatego też
polecane są nawet kocie oczka, byleby ich góra nie była bardzo strojna i
udziwniona.

Mam nadzieję, że choć trochę rozwiałam Wasze wątpliwości i kolejny wybór oprawek będzie zdecydowanie łatwiejszym zadaniem do wykonania.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News