Nadmierna ekspozycja na słońce jest główną przyczyną rozwoju nowotworów skóry,
dlatego tak ważne jest aby chronić naszego maluszka już od pierwszych
dni jego życia. Oczywiście, taka ochrona jest równie ważna u dorosłych jak i u dzieci.

Długo szukałam filtra idealnego dla dzieci, nie chciałam kupić pierwszego lepszego, gdyż staram się być rodzicem świadomym i w kosmetykach dla dzieci (i nie tylko) zwracam uwagę przede wszystkim na ich skład. Dlatego mój wybór padł na Spray Ochronny na słońce SPF 50 od Alphanova Sante. Z firmą spotkałam się już jakiś czas temu i byłam zachwycona ich działaniem oraz składami. Tym razem również się nie zawiodłam.

Filtr mineralny (bez cynku) posiada naturalną formułę wzbogaconą m.in. o Aloe Vera (właściwości kojące), olej jojoba (posiada naturalny filtr SP4) oraz olej tamanu (działanie nawilżające oraz lecznicze). Jest wodoodporny, co jest ważne jeśli nasze dziecko uwielbia zabawy wodne w ogrodzie podczas przebywania na słońcu, nie musimy go ponownie smarować. Jest wolny od nanocząsteczek, chemicznych filtrów, parabenów i fenoksyetanolu. 100% wszystkich składników jest pochodzenia naturalnego. Duży plus za to, że jest bezzapachowy, brak tu sztucznych aromatów, które mogłyby drażnić wrażliwy nosek maluszka, czy nawet nasz. Filtr posiada lekką konsystencję, nie klei się.

 

 

 

Sam spray jest bardzo wygodny w użytku, nie musimy odkręcać nieporęcznego korka, przez co jest w ciągłej gotowości do aplikacji. Posiada lekką konsystencje. Nie jest tłusty i nie pozostawia plam na ubrankach. Dobrze i łatwo się rozprowadza (co potwierdzi moja 2latka 😉 rozsmarowała go bez trudu sama). Nie wchłania się w głąb skóry, lecz tworzy na niej ochronną, lekko białą warstwę. Może trochę odstraszyć ze względu na cenę, jednak po zakupie przekonacie się, że jest bardzo wydajny i jednak wcale nie taki drogi :-). Polecamy go większym i mniejszym dzieciom. Od niedawna jest to nasz numer jeden na słoneczne dni.

 

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko