NewsPorady

Czy wiesz czym zajmuje się kancelaria odszkodowawcza?

Miałam wypadek i co robić dalej? Czy wygram z ubezpieczycielem? Co jeśli nie chce wypłacić mi żądanej kwoty?  Zapewne, każdy z Was (lub ktoś z Waszego otoczenia) miał taką sytuację i zastanawiał się co ma zrobić, gdy firma ubezpieczająca odmówiła wypłaty należącego się nam odszkodowania.
Na szczęście na przestrzeni ostatnich kilku lat bardzo wzrosła liczba firm, które specjalizują się w dochodzeniu odszkodowań – kancelaria odszkodowawcza, bo właśnie o niej mowa. Na powstanie takich firm miał niewątpliwie fakt, iż zakłady ubezpieczeń nie są chętne do wypłacania świadczeń i niejednokrotnie ubezpieczony spotyka się z odmową lub zaniżaniem należnej kwoty odszkodowania.
Na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniej kancelarii? Przytoczę Wam trzy istotne według mnie zasady wyboru.
Przede wszystkim warto brać pod uwagę tylko te firmy, które posiadają w swoim zespole doświadczonych prawników. Firm odszkodowawczych, w których pracują adwokaci lub radcy prawni, jest niewiele. Warto jednak dokładnie poszukać, gdyż wówczas mamy pewność, że odszkodowanie nie zostanie oszacowane na zbyt niskim poziomie wskutek potencjalnej niekompetencji pełnomocnika.
Posiadane certyfikaty i wyróżnienia to kolejny sposób weryfikacji umiejętności i skuteczności kancelarii odszkodowawczej. Im więcej takich dokumentów, tym większa wiarygodność firmy. Certyfikaty za dobra obsługę klienta, uczciwość w rozliczeniach finansowych, czy wspieranie np. inicjatyw charytatywnych to ważne potwierdzenie pozycji firmy i całokształtu jej działań.
Data powstania kancelarii odszkodowawczej to trzeci ważny aspekt wyboru. W Polsce od pewnego czasu można zauważyć regularne powstawanie nowych firm i kancelarii odszkodowawczych. Niestety praktycznie każdy może taką założyć taką firmę i świadczyć usługi doradcze związane z odszkodowaniami. Dlatego wybierając firmę warto byłoby zwrócić uwagę na jej datę powstania. Im starsza, tym jej doświadczenie w uzyskiwaniu odszkodowań jest na pewno większe. Długi czas istnienia kancelarii na rynku świadczy również o tym, że firma ma ciągły napływ nowych spraw i uzyskuje duże zaufanie poszkodowanych oraz uczciwie rozlicza się ze swoimi klientami.Oczywiście powyższy ranking to moja subiektywna ocena i każdy może kierować się swoimi własnymi wytycznymi :).

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News