KsiążkiNewsPorady

Internetowy skup książek – jak to działa?

Internetowy skup książek
Internetowy skup książek

Zapewne wiecie, że uwielbiam czytać. Są takie pozycje, z którymi się nie rozstaje i mogę je czytać i czytać na okrągło. Jednak są książki, które przeczytane raz, nie zachęcają mnie już ponownie. Niestety bywa i tak. Taka książka w zasadzie niepotrzebnie zbiera kurz na mojej półce, a może znalazłby się ktoś, kto sięgnąłby po nią z chęcią. Takich pozycji mam dość sporo, dlatego też szukałam alternatyw na korzystne ich sprzedanie. Uzbieraną kwotę chcę przeznaczyć na nowe książki, a moja lista do przeczytania jest dość długa.

W ten sposób trafiłam na internetowy skupksiazek.pl , który umożliwia sprzedaż używanych książek i podręczników online i pozyskanie pieniędzy na nowe. Jak to działa? Bardzo prosto.

Internetowy skup książek – jak działa

Krok pierwszy to wprowadzenie kodu ISBN na stronie w wyszukiwarce i kliknięcie przycisku Sprzedaj. Teraz nastąpi przeniesienie do widoku umożliwiającego łatwą sprzedaż naszych książek. W tym miejscu będziemy także widzieć maksymalną cenę jaką jest nam w stanie zaoferować firma za nasze używane książki. Oczywiście ostateczna oferta zależy od stanu technicznego pozycji. Minimalna wartość sprzedaży to 40 zł. Gdy przekroczymy tą kwotę możemy także liczyć na darmowy odbiór paczki.

Teraz następuje podanie adresu, pod który ma przyjechać kurier. Należy pamiętać, że ostateczna wycena odbywa się na miejscu w siedzibie firmy, dlatego warto poświęcić szczególną uwagę na zapakowanie przesyłki, tak, aby nic nie uległo uszkodzeniu podczas transportu. Gdy zamówienie jest zaakceptowane przez skup książek, należy wybrać datę odbioru paczki i wygenerować list przewozowy. Stan przekazanych książek zostanie zweryfikowany w ciągu 5 dni roboczych, a od momentu ich sprawdzenia do momentu przelewu nie mija zwykle więcej niż 48 godzin. W zasadzie to wszystko – szybkie i proste rozwiązanie.

Oczywiście nie każdą książkę można w ten sposób sprzedać, gdyż są pewne ograniczenia. Mianowicie nie przyjmowane są tu pozycje, które były wydane przed 2006 rokiem. Te których ISBN zaczyna się od cyfr 83 lub książka nie posiada go w ogóle. Nie może być również ubytku w stronach, nie mogą być one poplamione, zabrudzone czy też zamoczone. Nie powinny nosić śladów typu podkreślenia, czy też zaznaczenia w tekście.

Nie wiem jak Wy, ale ja uważam, że idea powstania takiego miejsca w sieci jest genialna. Nasze czasy są takie, że spieszy nam się wszędzie, cenimy swój czas i coraz mniej go chcemy tracić na stanie w korku, kolejkach czy dojeżdżanie na zakupy. Sprzedaż usług i towarów przez internet ciągle wzrasta i z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularna, dlatego też w zgodzie z tym panującym trendem powstał internetowy antykwariat. Miejsce, które zapewnia nam to wszystko, co kantor stacjonarny, ale bez potrzeby wychodzenia z domu. Czas, który na tym zaoszczędzimy możemy poświęcić na czytanie nowych książek ;). Co myślicie o takim miejscu w sieci?

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

1 Comment

  1. Dla mnie super rozwiązanie, tylko moglibyśmy książki wyceniać nieco wyżej. Ogólnie jednak polecam!

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Książki