Latem wystarczy tak naprawdę pojedyncza warstwa ubrań do tego, aby czuć się komfortowo – czasem nawet ona wydaje się być zbędna podczas upalnych dni. Po lecie przychodzi jesień, a wraz z nią chłodne dni, następnie zima i ujemne temperatury. Koniecznością staje się sięgnięcie po ciepłe kurtki damskie, które ochronią organizm przed przemarznięciem. Panie oczekują od okrycia wierzchniego nieprzeciętnych walorów nie tylko użytkowych, ale też estetycznych. Liczy się wygoda i ładny wygląd.

Czas zastanowić się nad tym, jakie kurtki damskie będą dobrym wyborem tej zimy

W zimowej garderobie nie może zabraknąć ciepłej kurtki, dlatego trzeba się odpowiednio przygotować na niesprzyjające warunki atmosferyczne. W Polsce zimnych dni niestety jest sporo, ale jeszcze więcej mamy do wyboru fasonów kurtek damskich np. w sklepie Brendi.pl. Przy tak bogatym i zróżnicowanym asortymencie każda kobieta znajdzie dla siebie coś idealnego, niezależnie od potrzeb, preferencji, sylwetki, wieku, wymagań. Istotne przy wyborze kurtki jest zawsze to, z jakiego materiału została ona wykonana. Będzie miało to wpływ na walory zarówno użytkowe, jak i estetyczne. Zimą zdecydowanie lepiej sprawdzają się okrycia wierzchnie z tworzywa sztucznego aniżeli tkanin naturalnych. Wyjątkiem będzie wełna, która bardzo dobrze przepuszcza powietrze i jednocześnie zapewnia ciepło. Niestety nie sprawdzi się w przypadku opadów atmosferycznych, bo jest przemakalna.

Zdecydowanie lepszym wyborem zimą jest kurtka poliestrowa, czyli niezwykle odporna na przemakanie i zapewniająca wysoki komfort termiczny. Minusem będzie gorsza cyrkulacja powietrza. Dalej mamy nylon, czyli materiał niezwykle wytrzymały, szybkoschnący, niegniotący się, odporny na rozdarcia. Jeśli szukamy bardzo ciepłej kurtki, to warto wybrać taką z poliamidu, która dodatkowo jest odporna na wilgoć i przetarcia. Na uwadze trzeba mieć to, jaki materiał zastosowano wewnątrz okrycia wierzchniego – włókna silikonowe, pióra czy może puch. Nieceniony zimą okazuje się duży kaptur obszyty futerkiem, najlepiej ocieplany, z możliwością regulacji. Mile widziane będą także ściągacze przy rękawach i u dołu kurtki, możliwość zapięcia kurtki pod samą szyję, mocny suwak, duże kieszenie z zamkami.

 

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Moda