NewsPorady

Co zrobić ze zużytym zabawkami elektronicznymi i innym sprzętem?

Święta już za nami. Zapewne wielu z Was z ich okazji dostało sprzęt elektroniczny, który jest niezwykle popularny. Wśród obdarowanych znalazły się także dzieci, które otrzymały nowoczesne zabawki elektroniczne. Jednak wraz z otrzymaniem nowych przedmiotów pojawia się niemały kłopot. Co zrobić ze zużytym sprzętem elektronicznym oraz niepotrzebnymi już zabawkami? Czy można je po prostu wyrzucić do kosza?

Elektrośmieci nie powinny być ot, tak wyrzucane do kosza. Należy je odpowiednio utylizować. Choć wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego obowiązku. Jak zrobić to zgodnie z prawem?

Utylizacja zużytego sprzętu zgodnie z prawem

Według ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym urządzenia, których działanie uzależnione jest od dopływu prądu elektrycznego lub od obecności pól elektromagnetycznych, poddawane są obowiązkowi zbierania, odzysku i recyklingu. Dlatego też wszelki sprzęt dużego oraz małego AGD i inne urządzenia, oraz zabawki elektroniczne nie mogą być po prostu wyrzucone do śmieci. Należy przekazać je do punktów odbioru odpadów elektrycznych, gdzie zostaną poddane procesowi recyklingu lub unieszkodliwiania. Wszystko to oczywiście z myślą o naszym środowisku, gdyż elektrośmieci zawierają trujące substancje.

Co zrobić ze zużytym sprzętem elektrycznym?

Jest kilka metod ich pozbycia się. Po pierwsze można je oddać do miejsca, które zbiera zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Są także zakłady oraz organizacje zajmujące się przetwarzaniem odzysku sprzętu elektrycznego takie jak ElektroEko. Wystarczy złożyć zlecenie indywidualnego odbioru. Wszystko obywa się zgodnie z obowiązującym prawem. Realizowane przez ElektroEko odbiory zużytego sprzętu oświetleniowego są zawsze bezpłatne.

Segregacja śmieci to troska o środowisko naturalne

Sprzęt AGD/RTV ma w sobie substancje, które mogą być szkodliwe. Jednak na szczęście ponad 90% składników można ponownie wykorzystać do produkcji. Na przykład przy nowych urządzeniach gospodarstwa domowego. Przetwarzaniem tego zużytych sprzętów zajmują się specjalne organizacje, o których wspomniałam powyżej. Dzięki nim elektrośmieci są przetwarzane we właściwy sposób, bez szkody dla naszego środowiska zewnętrznego. Wyrzucenie ich do kosza jest niezgodne z prawem, ale również szkodliwe.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News