DzieckoNews

Gdzie kupić ubrania z bawełny organicznej? PEPCO ORGANIC COTTON

Gdybyś miał wybrać materiał, który przyjemnie otuli Twoje ciało, w którym będziesz czuć się swobodnie, a skóra odpocznie, to pewnie Twój wybór padłby na bawełnę. I słusznie, gdyż należy ona do dobrej jakości materiałów, jednak tylko wtedy, gdy wybierzemy ją mądrze.

W przypadku bawełny bardzo ważnym elementem jest sposób jej uprawy, produkcji, a nawet barwienia. Dlatego warto postawić na bawełnę organiczną. Co ją wyróżnia w porównaniu do zwykłej?

Bawełna organiczna to przede wszystkim jakość

Widok koszulki z metką z oznaczeniem „100 % cotton” na pewno nie jest Ci obcy. Jednak nie raz takie koszulki po kilku praniach potrafią stracić kolor, fason, czy rozciągnąć się. Ubrania z bawełny organicznej są znacznie wytrzymalsze, gdyż ich włókna nie zostały osłabione w procesie chemicznym, podczas powstawania materiału. To samo dotyczy upraw – do bawełny organicznej nie używa się pestycydów i innych chemicznych środków. Dzięki temu jest silniejsza i trwalsza.

Trwałość bawełny organicznej wynika nie tylko z braku pestycydów i innych środków chemicznych, ale również ze specjalnych metod jej tkania za pomocą gęstych splotów. Dzięki temu ubrania nie przecierają się i nie drą tak łatwo jak zwykłe, długo zachowują swoją pierwotną formę oraz kolory. To dlatego mogą posłużyć nie tylko nam, ale również innym – w przypadku ubranek dziecięcych te organiczne wędrują najczęściej z rąk do rąk i noszone są z powodzeniem przez kolejne maluchy. Bawełna organiczna jest również znacznie bardziej wytrzymała na pranie – jej mokre włókna stają się o 30 % mocniejsze, dzięki czemu może być prana wielokrotnie, bez obaw o zniszczenie.

Podczas uprawy bawełny organicznej oraz produkcji ubrań z niej wykonanych przestrzega się znacznie bardziej rygorystycznych zasad niż w przypadku odzieży „masowej”. Unika się nie tylko chemii, ale także zanieczyszczania lokalnych zbiorników wodnych i znacznie ogranicza zużycie wody. Wszystko to powoduje, że produkcja organiczna działa nie tylko dla dobra ludzi, ale dla całego ekosystemu.

PEPCO ubrania z bawełny organicznej z certyfikatem GOTS

W sklepach PEPCO od 25 lutego dostępna jest nowa kolekcja ubrań wyprodukowanych przy użyciu bawełny organicznej. Mają one aż do 100% jej w swoim składzie. Szeroki wybór koszulek, spodni, bodziaków oraz bielizny sprawi, że z łatwością wybierzemy wśród oferty coś dla naszych pociech.

Rozmiary niemowlęce zaczynają się od 62, natomiast dla starszych maluchów od 74. Dziewczynki takie jak Julka mogą wybierać w ubrankach od rozmiaru 104. Oprócz tego dostępne są także propozycje dla dorosłych. Tak więc cała rodzina może poczuć się świetnie i swobodnie w produktach najlepszej jakości.

 

Dodatkową korzyścią jest także cena. Koszulki można nabyć już za 8 złotych. Ubranka świetnie się nosi, są wygodne podczas zabawy, a to doskonała rekomendacja. A jak zachowują się po praniu? Nie odkształcają się, nie rozciągają, pozostają bez zmian. Polecamy gorąco. #Pepco_TeamCotton

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko