GadżetyNews

Smartwatch Garett GT20S – recenzja

Trzeba to przyznać, jesteśmy gadżeciarzami i bardzo chętnie z nich korzystamy. Dlatego też nie wyobrażamy sobie życia bez niektórych urządzeń. Takim podstawowym jest smartwach, który z powodzeniem zastępuje każdy nawet najdoskonalszy zegarek tradycyjny. Ostatnio testowaliśmy smartwatch Garett GT20S. Jak wypadł?

Smartwatch Garett GT20S – konfiguracja i zawartość zestawu

Smartwach Garett GT20S otrzymujemy w czarnym, eleganckim pudełku. Jego zawartość to instrukcja obsługi, dzięki której możemy z łatwością rozpocząć współpracę z urządzeniem. Oczywiście jest tu także QR-code, dzięki któremu pobierzemy dedykowaną aplikację na nasz smartfon. Dodatkowo znalazł się tu także kabel do ładowania, który podepniemy do komputera, bądź standardowej ładowarki smartfonowej. Oczywiście nie zapominamy również o samym urządzeniu.

Aplikacja do smartwatch Garett – jak rozpocząć

Na początek naładowałam baterię mojego smartwatcha oraz pobrałam dedykowaną aplikację. W zależności od posiadanego systemu w telefonie wybieramy tę przeznaczoną dla nas (iOS, Android). Aplikacja Garett Active pobierze się również przy użyciu kodu QR-code z instrukcji obsługi.

Konfiguracja jest banalnie prosta – podajemy swój wzrost, wiek oraz wagę. Następnie uruchamiamy smartwacha oraz parujemy oba urządzenia za pomocą Bluetooth. Przy tej czynności nie miałam żadnych problemów, bardzo szybko zakończyło się to powodzeniem. W kilka chwil nasze urządzenie było gotowe do działania. Aktualnie aplikacja Garett Activ, ze względu na brak wsparcia jest zastąpiona kompatybilne z ciągle rozwijaną i aktualizowaną aplikacją FunDo Pro.

To bardzo wygodna apka, która zbiera dane na temat naszej aktywności. Widzimy postępy naszych treningów na wykresach, dodatkowo mamy możliwość monitorowania naszego snu. Fajną opcją jest śledzenie trasy naszego treningu, czyli na przykład tego gdzie biegliśmy, czy też gdzie spacerowaliśmy. Widzimy również średnie nasze tempo podczas przebytej odległości w czasie.

  

Funkcje smartwatcha Garett Gt20S

Smartwatch Garett GT20S duży nacisk kładzie na sportowe aspekty, co jest bardzo fajne, szczególnie jeśli jesteś osobą aktywną. Dodatkowo przy wykorzystaniu technologii nadgarstkowego pomiaru tętna mamy możliwość kontrolowania pulsy podczas ćwiczeń. Osoby mniej aktywne będą dostawały powiadomienia o braku aktywności, która ma na celu motywacje do wstania sprzed biurka, w trosce o zdrowie i dobrą formę.

   

Monitorowanie snu polega na ciągłym monicie naszej aktywności sennej. Dzięki temu widzimy, ile trwał sen głęboki, faza REM i sen lekki. Widzimy to wszystko na aplikacji. Dzięki synchronizacji ze smartfonem możemy odbierać przychodzące połączenia, czy też wysyłać wiadomości SMS, oraz korzystać z komunikatorów messenger, whatsup, Instagram czy Facebook. Możliwości jest całkiem sporo i tylko od nas zależy, jak bardzo w sieci chcemy być. Dodatkowo w tym modelu mamy wsparcie dla wywoływania komend Google Assistance.

Przydatne funkcje i widgety w Garett Gt20S

Na koniec warto wspomnieć o funkcjonalności zegarka. Mamy tu dyktafon, kalkulator, kalendarz, a także możliwość wykonywania zdjęć telefonem, sterowania odtwarzaniem muzyki w smartfonie.

Smartwatch Garett – nasza opinia

Testowany smartwach nieźle nas zaskoczył swoją funkcjonalnością i jakością wykonania. Wypadł bardzo dobrze podczas testowania, dlatego możemy go polecić jako prezent na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Z pewnością zaspokoi potrzeby osoby aktywnej, lubiącej wiedzieć co dzieje się z jej organizmem podczas treningów. Dodatkowo wygląd zegarka sprawia, że jest on uniwersalny i pasuje do większości męskich stylizacji. Zarówno tych eleganckich, jak i codziennych. Warto podkreślić, że jego cena jest bardzo atrakcyjna. Dostaniecie go już za 499 złotych.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Gadżety