Jak wiecie jestem mamą, dlatego też oprócz kosmetyków dla dorosłych, na moim blogu pokazuję Wam również produkty do pielęgnacji skóry dziecka. Dziś chciałabym Wam pokazać właśnie dwa takie produkty od firmy Equlibra, z którą już się u mnie spotkaliście podczas recenzji serii aloesowej oraz arganowej.
Equlibra Baby Line to seria produktów przeznaczonych do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka już od pierwszego dnia życia. Ja zdecydowałam się na dwa produkty – delikatne mydełko do rąk i twarzy oraz delikatne chusteczki nawilżające. Zacznijmy od tego pierwszego.
Delikatne mydełko do rąk i twarzy No Tears
Mydło o fizjologicznym pH delikatnie oczyszcza, idealne do codziennej higieny twarzy i dłoni dziecka. Wytwarza kremową piankę, która oczyszcza i nawilża skórę, przywracając jej gładkość. Środki powierzchniowo czynne pochodzenia roślinnego łagodnie oczyszczają nie naruszając naturalnej równowagi skóry. Zawiera 98% składników naturalnego pochodzenia. Wskazany do pielęgnacji skóry noworodka (0+). Opracowany tak, by zminimalizować ryzyko wystąpienia alergii.

 

 

 

 

Mydełko otrzymujemy w butelce o pojemności 250ml, i co ważne, jest ono z wygodnym dozownikiem – dzięki, któremu jest gotowe do użycia go w każdej chwili. To ważne jeśli w Waszym domu jest mała Zosia Samosia, lubiąca wszystkie czynności robić sama. Tu wystarczy, że naciśnie i produkt wydobędzie się z butelki. Jeśli chodzi o konsystencję to nie jest ona tak rzadka, aby uciekać z małych rączek, ale nie jest też gęsta. Powiedziałabym, że w sam raz i nie ma problemu z jego zmyciem. Zapach jest bardzo delikatny aloesowy, idealny jeśli chodzi o dzieci, gdyż nie zawsze przepadają one za pachnącymi kosmetykami, poza tym jest tu mniejsze ryzyko wystąpienia uczulenia. Dobrze myje i oczyszcza skórę z zanieczyszczeń. Dodatkowym plusem jest fakt, iż nie zawiera SLES, SLS, ale pieni się dobrze. Również nie znajdziemy w nim parabenów, barwników czy wazeliny.

Delikatne chusteczki oczyszczające

Chusteczki o fizjologicznym pH, przeznaczone do przemywania skóry dziecka po każdej zmianie pieluszek. Wykonane z naturalnego pochodzenia miękkiego materiału o strukturze plastra miodu. Konsystencja mleczka, którym nasączone są chusteczki umożliwia skuteczne przemywanie skóry bez pocierania. Oleje roślinne i naturalne, łagodne dla skóry lipidy mają działanie odżywcze. Dzięki wyjątkowym właściwościom aloesu to delikatny produkt, który  sprawdzi się również w podróży do oczyszczania rąk i twarzy. Zawiera 99% składników naturalnego pochodzenia. Wskazany do pielęgnacji skóry noworodka (0+). Opracowany tak, by zminimalizować ryzyko wystąpienia alergii.

 

 

 

 

Chusteczki zamknięte są w solidnym opakowaniu z zamknięciem, które umożliwia szybkie wydobycie ich ze środka, a dodatkowo zabezpiecza przed wyschnięciem. Są dość duże (20/26 cm) i stosunkowo grube, co sprawia, że są bardzo wytrzymałe. Jedna wystarczy aby dokładnie wytrzeć ubrudzone rączki. Są delikatne, nie spowodowały podrażnienia ani zaczerwienienia na skórze. Chusteczki zostały odpowiednio nasączone, co powala nam na dokładne umycie skóry bez nadmiernego jej pocierania.
Znacie produkty Equilibra Baby Line?

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko