DzieckoNews

Dumel Discovery Magic Jinn Zwierzęta – zabawka, która czyta w myślach

Każde dziecko uwielbia zabawki i nie ma co się dziwić. Zabawki rozwijają wyobraźnię, pomagają i wpierają rozwój dziecka. Piękne, kolorowe, potrafią spełniać wiele funkcji. Dlatego też, jeśli decyduję się na zakup zabawek, to przeważnie wybieram te funkcyjne, interaktywne. Zapewniają one nie tylko świetną rozrywkę dla całej rodziny, ale doskonalą także umiejętności malucha. Dziś mam dla Was właśnie taką zabawkę, rozwijającą wyobraźnie a do tego niezwykłą, gdyż czyta w naszych myślach! To Dumel Discovery Magic Jinn Zwierzeta.

Magic Jinn Zwierzęta

To mały specjalista, który zna setki zwierząt. Orientuje się nawet w takich, które już dawno wyginęły! Całe nasze zadanie polega na tym, aby pomyśleć o jakimś zwierzątku, a wtedy Jinn i jego hipnotyzujące spojrzenie zaczną czytać nam w myślach.

Zabawę rozpoczynamy od włączenia Magic Jinn’a poprzez naciśnięcie jego noska. Wtedy oczy stworka zaczynają świecić i słyszymy jego głos. Wita się z nami wesołym gwizdaniem oraz zwrotem, który za każdym razem jest inny : „Cześć, miło Cię widzieć„,  „Witaj, mały przyjacielu” itp. Teraz zostaniemy poproszeni o to, abyśmy pomyśleli o jakimś zwierzątku, gdy będziemy gotowi mówimy „Ok” i zabawa się rozpoczyna!

Teraz nasz magiczny stworek zadaje nam pytania dotyczące zwierzęcia, o którym myślimy. Na pytania odpowiadamy, zgodnie z prawdą : „tak„, „nie” ,”to zależy” ,”nie wiem” . Przy każdej odpowiedzi pojawia się inny sygnał dźwiękowy. Gdy nie dosłyszymy zadanego pytania możemy poprosić Jinn’a o potworzenie poprzez komendę „powtórz„.

Ważne, jest, aby podczas rozmowy z zabawką, wymawiać słowa wyraźnie. Nie mówimy „nie-e„, „nieee” itp, gdyż Jinn może nas zwyczajnie nie zrozumieć. Jest to świetny trening dla dzieci, które uczą się wymawiać słowa poprawnie. Należy podczas zabawy pamiętać o dobrym wychowaniu i nie przerywać potworkowi w trakcie zadawania pytań, a także zachować ciszę. Dzięki zabawie w odgadywanie dziecko zatrzymuje się, wycisza i skupia swoją uwagę na zadawanych pytaniach. Musi także uruchomić wyobraźnię i przywołać w myślach obraz zwierzęcia, którego dotyczą pytania. Tak, aby odpowiedzieć na wszystko poprawnie.

Jinn sprawdza wiedzę dziecka nie tylko z zakresu przyrody, ale zadając pytania zmusza także do czerpania  z innych dziedzin. I tak przykładowo pytanie :
Czy to zwierze jest większe niż piłka tenisowa?” – mamy tu matematykę i porównywanie wielkości,
Czy to zwierzę zaczyna się na literę m?” – język polski i ćwiczenie z literowania,
Czy to zwierzę ma cztery nogi?” – znów matematyka i liczenie.

Rekomendowany wiek dziecka, jeśli chodzi o zabawkę to 5+, jednak już dziecko w wieku przedszkolnym spokojnie da sobie radę, a jeśli niektóre pytania sprawią mu trudność to pomoc rodzica będzie nieoceniona. Taka wspólna zabawa to także okazja do zbliżenia się z dzieckiem i nagradzania go za dobrą odpowiedź. Taką świetną nagrodą będzie na przykład wspólny mocny przytulas 😉 co u nas jest dość częstym zjawiskiem. Dlaczego? Gdyż rola dotyku w rozwoju dziecka jest nieoceniona. Powinniśmy to robić tak często jak tylko możliwe, a jeśli Wasze dziecko już czuje się na tyle dorosłe, że nie zawsze ma na to ochotę, to taka zabawa będzie idealnym pretekstem do nawiązania wspólnej więzi i sporej dawki czułości między Wami.

Dumel Discovery Magic Jinn Zwierzęta jest w moim odczuciu zabawką absolutnie niezwykłą. Sama nie spodziewałam się, aż tak dużego zasobu słownictwa, logicznego wnioskowania. To wszystko sprawia, że ma się wrażenie prowadzenia dialogu z żywą istotą, a nie z plastikowym potworkiem zabawką. Razem z Julką bawiłyśmy się doskonale, chociaż nie udało się nam wygrać – Jinn zawsze znał odpowiedź ;).

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko