NewsPorady

Jaki ekspres do kawy kupić? Najlepsze ekspresy do kawiarni

Jakiś czas temu moja przyjaciółka zastanawiała się nad otwarciem klubokawiarni i stała przed dość sporym problemem jaki ekspres do kawy kupić. Nie mogła zdecydować się na pierwszy lepszy, gdyż kawa to główny napój jaki chciała serwować w tym miejscu. Dlatego też postanowiłyśmy wraz z nią zrobić rozeznanie jaki ekspres do kawy kupić, który będzie najlepszy do kawiarni. 

Z tego co zdążyłyśmy się zorientować to ekspresy do kawy, które sprawdzą się w kawiarni są następujące: ekspres ciśnieniowy kolbowy, ekspres ciśnieniowy automatyczny, ekspres przelewowy, ekspres dzbankowy (kawiarka).

Ekspres kolbowy ręczny należy do najbardziej profesjonalnych ekspresów do kawiarni. Aby go dobrze obsłużyć potrzeba odrobiny kunsztu i doświadczenia. Warto więc najpierw przejść odpowiednie szkolenie, jednak dla mojej przyjaciółki to nie problem, gdyż planowała w swoim lokalu zatrudnić tylko wyszkolonych baristów. Ekspresem kolbowym zrobisz espresso, które stanowi podstawę najpopularniejszych kaw: cappucino, cafe latte, latte machciatto i americano.

Ekspres automatyczny posiada młynek, pojemnik na wodę oraz pojemnik na fusy. Dodatkowo może posiadać także spieniacz do mleka. Jest wygodny i praktyczny, używamy w nim kawę ziarnistą. Jednak smak kawy jest zdecydowanie mniej aromatyczny niż w przypadku kolbowego, a ekspresy takie szybciej tracą temperaturę i wymagają częstszego czyszczenia. W dodatku są zdecydowanie bardziej awaryjne od tych pierwszych.

Ekspres przelewowy jest przeznaczony do parzenia kawy czarnej i białej, jednak wymaga posiadania dodatkowo spieniacza do mleka. Fajną opcją w tym przypadku jest zrobienie dużej porcji kawy za jednym razem. Czas jej parzenia to od około 5 do 15minut (ma tu znaczenie grubość zmielonej kawy).  Na pewno znajdą się także fanatycy kawy parzonej w ten sposób.

Jak widzicie nie taki diabeł straszny jak go malują. Wybór ekspresu nie okazał się, aż tak ciężki jak myślałyśmy. Kawiarnia startuje już niedługo.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News