NewsPorady

Alergia na nikiel? Wybierz biżuterię hipoalergiczną.

Alergia na nikiel
Alergia na nikiel

Reakcje uczuleniowe na produkty spożywcze czy alergeny wziewne są powszechnie znane. Ostatnio zainteresowałam się sytuacją alergiczną w krajach wysokorozwiniętych, gdzie coraz częściej notuje się też alergie na metale, a w tym na powszechnie stosowany do produkcji biżuterii — nikiel. Czy wiesz, jak rozpoznać u siebie reakcję alergiczną na nikiel i jakie działania musisz podjąć, by uniknąć kontaktu z tym metalem? Opowiem Ci o tym, bo ten problem może dotyczyć również Ciebie.

Pierwsze symptomy świadczące o alergii na nikiel — nie lekceważ ich!

Na początek przedstawię Ci garść informacji, które pozwolą Ci bliżej poznać ten temat.

Objawy uczulenia na nikiel mogą pojawić się w wieku dziecięcym, ale nierzadko manifestują się dopiero w wieku dorosłym. Najczęściej zmiany alergiczne ukazują się w efekcie bezpośredniego kontaktu tego pierwiastka ze skórą. W jego wyniku dochodzi do powstania swędzących wyprysków, które nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale również powodują duży dyskomfort. Wysypka może mieć postać pokrzywki, łuszczących się punktów lub sączących się grudek, którym towarzyszy stan zapalny. Miejsca, gdzie pojawiają się patologiczne zmiany skórne, są dosyć charakterystyczne i są to zazwyczaj okolice dekoltu, płatków usznych, nadgarstków, pępka, szyi, a także nosa. Dlaczego tak jest? Ponieważ właśnie w tych miejscach najczęściej zawieszamy i nosimy biżuterię (kolczyki, bransoletki, paski, naszyjniki, broszki). Jeżeli Twoje metalowe ozdoby nie są najwyższej jakości, z dużą pewnością możesz stwierdzić, że objawy, jakich doświadczasz na skórze, wskazują na reakcję alergiczną w wyniku zawartego w biżuterii niklu. A czy wiesz, że na rynku dostępna jest biżuteria hipoalergiczna? Ja dowiedziałam się niedawno, ale chętnie zgłębiłam ten temat, by móc przedstawić Ci antyalergiczne propozycje dostępne na rynku jubilerskim.

Nie wyobrażasz sobie rezygnacji z ozdobnej biżuterii? Jest na to sposób!

Sprawdziłam, które sklepy jubilerskie wychodzą naprzeciw potrzebom osób z uczuleniem na nikiel. Znalazłam kilka świetnych ofert w Internecie, ale ta, która przykuła moją uwagę na dłużej to ta, którą proponuje sklep https://sklep.blomdahl.pl/. Właściciele tego sklepu podjęli wyzwanie i zdecydowali się już jakiś czas temu wprowadzić do sprzedaży nie tylko kolczyki lecznicze, ale również inne elementy biżuterii, które nie alergizują. Jest to tak zwana biżuteria hipoalergiczna, która w swoim składzie nie zawiera niklu, a także innych metali, które mogłyby wywołać u Ciebie alergię – takich jak np.: pallad, chrom, kobalt, akrylany czy żywice epoksydowe. Odpowiedź na nasuwające się kolejne pytanie: z jakiego tworzywa jest zatem produkowana biżuteria lecznicza sprzedawana w Blomdahl jest prosta. Wykonana jest ona z najwyższej jakości tytanu lub plastiku medycznego. Biżuteria hipoalergiczna nie wywołuje wysypki i chętnie jest wybierana jako bezpieczny i elegancki prezent dla osoby podatnej na alergie.

Myślisz, że biżuteria lecznicza nie spełni Twoich wizualnych oczekiwań? Nic bardziej mylnego!

Wyroby jubilerskie powinny zdobić i uzupełniać Twoją stylizację – zarówno codzienną, jak i okolicznościową. Kolczyki z tytanu w częściach, które nie mają bezpośredniego kontaktu ze skórą, platerowane są srebrem lub złotem, co dla mnie jest dodatkowym atutem. W ten sposób masz gwarancję, że nie będą wywoływać u Ciebie uczulenia. Nie jest również żadną przeszkodą umieszczenie w nich pięknych i nietuzinkowych kamieni. Kolczyki lecznicze świetnie sprawdzają się jako te pierwsze, które zakładane są w trakcie przekłuwania. Sama również zdecydowałam się na taki wyrób jubilerski, podejmując decyzję o kolejnym kolczyku w uchu. Powstająca w trakcie tego zabiegu niewielka rana goiła się dzięki nim dużo szybciej.

Leczenie alergii na nikiel

Jeżeli w wyniku przebytych testów alergicznych masz już stuprocentową pewność, że masz alergię na nikiel, nie lekceważ tego. Ten pierwiastek znajduje się również w owocach i warzywach. Zdecyduj się zatem na wybór produktów ekologicznych, które nie zawierają metali ciężkich. Pamiętaj również, że nikiel może znajdować się w wodzie, która płynie z kranu, a także w sztućcach. Wybór biżuterii hipoalergicznej jest kluczowym i pierwszym krokiem do uniknięcia uciążliwych zmian skórnych, ale możesz dokonać też innych drobnych zmian, które pozwolą Ci uniknąć kontaktu z niklem. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę sklepu Blomdahl i znajdź biżuterię, która Cię nie uczuli, a dodatkowo będzie się dobrze prezentować.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News