HobbyNews

Aklimatyzacja korali – jak ją zrobić?

aklimatyzacja korali
aklimatyzacja korali

Aklimatyzacja to najważniejsza czynność, jaką powinniśmy dokonać, zanim cokolwiek nowego zostanie wpuszczone do naszego zbiornika wodnego. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta — nie chcemy narazić naszego obecnego życia w  akwarium, ale także chcemy „oswoić” nowy zakup z naszym otoczeniem. Aklimatyzacja korali — jak ją zrobić? 

Celem głównym aklimatyzacji jest wyrównanie temperatury oraz zasolenia wody, wynikającej z różnicy pomiędzy wodą, w której przybył do nas nasz koral a wodą, którą posiadamy w zbiorniku. Zarówno ryby, koralowce, a zwłaszcza bezkręgowce mobilne, są bardzo wrażliwe na  nawet niewielkie zmiany. Odpowiednie przeprowadzenie aklimatyzacji  korali jest kluczem do sukcesu. Są dwie znane nam metody przeprowadzenia jej  – kropelkowa oraz pływakowa. My w domu najczęściej używamy kropelkowej i na razie sprawdza się świetnie.

Aklimatyzacja korali

Metoda kropelkowa

Aby wykonać metodę kropelkową, w przypadku aklimatyzacji korali, należy posiadać wiaderko, wężyk (ilość wężyków odpowiednia do ilości zakupionych sztuk korali). Pierwszą czynnością,  jaką robimy po dostarczeniu przesyłki do domu, jest umieszczenie  zamkniętych woreczków w zbiorniku na około 15 minut. To pozwoli na wyrównanie temperatur między wodą z woreczka a akwarium. Następnie ostrożnie przenosimy zawartość woreczka (wraz z wodą) do wiaderka. Jeden koniec wężyka umieszczamy w akwarium, natomiast drugi w wiaderku poniżej zbiornika. Zasysamy wodę i pozwalamy jej kapać do wiaderka, aby zmniejszyć strumień, należy na wężyku zrobić supeł lub zastosować zacisk. Gdy ilość wody w wiaderku podwoi się, odlewamy połowę i czekamy, aż po raz kolejny się podwoi. Następnie dodajemy odpowiednią ilość kropli Coral Rx Coral Dip. Mieszamy przez ok 5-10min tak by woda była w ciągłym ruchu. Wylewamy ją i płuczemy korala dwa razy w wodzie z akwarium. Teraz przenosimy korale do akwarium.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Hobby