DomNews

Oczyszczacz powietrza do pokoju dziecięcego – Klarta Forste 3

Klarta Forste 3
Klarta Forste 3

Jaki kupić oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka? Jaki sprawdzi się najlepiej w mniejszym pomieszczeniu? Całkiem niedawno również stałam przed tym dylematem, dlatego dziś chciałabym pokazać, co wybrałam i co sprawdziło się u nas.

Po co w domu oczyszczacz powietrza?

Zima to okres, kiedy smog i inne zanieczyszczenia są szczególnie odczuwalne w powietrzu, jakim oddychamy. Choć często słyszy się, że smog był zawsze, paliło się w piecach węglem i było dobrze, a cała ekologia to fanaberia to ja uważam wręcz przeciwnie. Czyste powietrze to nie moda, to chęć bycia zdrowym. Chcę mieć możliwość wyjścia na spacer wtedy kiedy mam ochotę, a nie kiedy poziom zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu jest na tyle niski, że można.

Być może do kaszlu, kataru i łzawiących oczu można się przyzwyczaić, ale rodzi się podstawowe pytanie po co? Zdecydowanie lepiej jest oddychać czystym powietrzem. Sama robię w tej kwestii, co mogę: mam w domu piec gazowy, panele fotowoltaiczne, ale to nie jest wystarczające, bo choć mieszkam na wsi, to jakość powietrza bardzo często jest słaba.

Oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka – dlaczego Klarta Forste 3?

Kiedy jakiś czas temu dostałam możliwość przetestowania najnowszego oczyszczacza Klarta Forste 3, z wielką chęcią na to przystałam. Klarta 3 jest następczynią modelu Klarta 2. Z wyglądu pozostała bez zmian, czyli ten sam minimalistyczny design, który pasuje do każdego wnętrza. Spokojnie możemy postawić go na widoku, gdyż bardzo dobrze wygląda, stanowi nawet ozdobę wnętrza. Dostępny jest, aż w pięciu kolorach np. czarny, różowy czy srebrny.

Oczywiście ładny wygląd to nie najważniejsza cecha urządzenia. Oczyszczacz Klarta Forste 3 polecany jest do pomieszczeń o powierzchni nie większej niż 40 m2. Pokój dziecka więc będzie idealnym miejscem. Z łatwością można go w razie potrzeby przemieszczać do innych, gdyż na górze obudowy znajduje się poręczny uchwyt.

Klarta Forste 3

Klarta Forste 3

Oczyszczacz posiada laserowy czujnik PM 2.5, który wykrywa unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia, czyli: smog, alergeny, bakterie oraz wirusy. W zależności od stanu powietrza sam dopasowuje tempo filtracji powietrza. Na wyświetlaczu widzimy aktualną liczbę pyłów w naszym domu. Podczas gdy ich liczba wzrasta, urządzenie samo zwiększa szybkość filtracji. Obsługa może odbywać się w dwojaki sposób: przy pomocy panela bądź  poprzez pilota. Jeśli Wasz maluch będzie bardzo zainteresowany przyciskami, to w każdej chwili możecie uruchomić blokadę rodzicielską.

Klarta Forste 3

Klarta Forste 3

Niestety powietrze w czasie jesieni czy też zimy potrafi być dość kiepskie. Widać to chociażby po tym, gdy otworzymy okno. Momentalnie ilość pyłu na wyświetlaczu wzrasta, a ten zaczyna mocno filtrować. Oczyszczacz działa automatycznie, ale również sami możemy ręcznie wybrać tryb, w którym ma pracować. Mamy do dyspozycji 4 tryby:

  • turbo, który oczyszcza powietrze błyskawicznie
  • fast
  • slow oraz
  • tryb silent, którego możemy używać w nocy, wtedy urządzenie jest bardzo wyciszone.

Włączając tryp sleep, znika całe podświetlenie, a głośność minimalna jest na poziomie 24 dB. Samo działanie oczyszczacza Klarta Forste 3 jest bardzo proste a przy tym niezwykle skuteczne. Silnik napędza wiatrak, który kieruje powietrze z naszego domu na umieszczone w środku filtry. Następnie zanieczyszczane powietrze przechodzi przez nie, a z wylotu oczyszczacza wydostaje się już oczyszczone powietrze. Poniżej widać stan filtrów po dwóch miesiącach ciągłego użytku.

Klarta Forste 3 Klarta Forste 3

Klarta Forste 3

Pierwszy filtr to filtr wstępny, który zatrzymuje cząsteczki kurzu i sierści. Warto go czyścić odkurzaczem regularnie, gdyż osadza się na nim najwięcej zanieczyszczeń. Filtr Hepa wyłapuje pyły PM10, PM2.5 i PM1, a także alergeny roślinne i zwierzęce, komórki grzybów i pleśni oraz wiele bakterii i wirusów. Ostatni filtr węglowy eliminuje szkodliwe gazy i usuwa nieprzyjemne zapachy na przykład przypalonego obiadu. Dodatkowo mamy tu także jonizator ułatwiający usuwanie bakterii, wirusów i grzybów. Żywotność filtrów to około roku. Urządzenie samo powiadomi nas o wymianie.

Czy warto kupić oczyszczacz Klarta Forste 3?

Jeśli tak jak my stawiacie na czyste powietrze w domu to jak najbardziej tak. Jego działanie jest bardzo sprawne, dodatkowo posiada ładny dla oka design, który spisze się w każdym pomieszczeniu. Warto dodać, że aktualnie ma bardzo atrakcyjną cenę. Więcej o oczyszczaczu możecie przeczytać tutaj.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dom