DomNews

Akcesoria Ledvance NIGHTLUX – przenośne punkty światła do każdego wnętrza

Gdy decydujemy się na zakup domu lub mieszkania, zazwyczaj wszystkie punkty światła w nim są już zaplanowane. Przeróbki zazwyczaj wiążą się z dodatkowymi kosztami i potrzebą rozkuwania ścian. Jednak okazuje się, że rynek oferuje nam możliwość dodania nowych punktów oświetleniowych, bez potrzeby zmiany czegokolwiek. Instalacja opraw LED od LEDVANCE NIGHTLUX zajmuje dosłownie kilka sekund.

Do miejsc, w których najbardziej potrzebne jest dodatkowe oświetlenie, możemy zaliczyć na pewno: wejście do domu, schody na strych czy garderoba. Nie są to miejsca, które potrzebują światła w systemie ciągłym, dlatego w tym przypadku warto sięgnąć po inteligentne rozwiązanie, jakie proponuje LEDVANCE. Punkty oświetleniowe zasilane są przy pomocy baterii.

Ledvance Nightlux Door LED Down

Oświetlenie LED zasilane jest na 3 baterie AA, które są dołączone do zestawu. To znacznie ułatwia zastosowanie oprawy, gdyż możemy ją zamontować od razu po zakupie i używać. Z przodu urządzenia mamy czujnik ruchu, dzięki któremu światło zapalane jest samoczynnie w wyniku wykrycia ruchu. Ta funkcja działa tylko po zmroku, dlatego też nie musimy obawiać się, że światło będzie ciągle zapalone przez cały dzień, a baterie szybko się wyczerpią. Jeśli czujnik wykryje ruch, natychmiast zapalą się diody LED, na czas około 20 sekund. Gdy ruch w zasięgu czujnika będzie ciągły, to lampa będzie kontynuowała świecenie.

Oprawa lampy jest nieduża i odporna na działanie warunków atmosferycznych. Dlatego można ją łatwo zamontować na niemal każdej powierzchni, zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Szybki montaż umożliwia dwustronny pasek klejący 3M. W razie dodatkowej potrzeby możemy przymocować ją przy użyciu 2 śrub dołączonych do zestawu. Door LED Down dostępny jest w dwóch kolorach: białym i srebrnym, w cenie około 60 złotych. Pełna specyfikacja dostępna na stronie producenta.

Ledvance Nightlux Ceiling

Ta wersja oprawy także jest zasilana na 3 baterie AA, dołączone do zestawu. Montowanie może odbyć się w dwojaki sposób: możemy przymocować nowy punkt oświetleniowy za pomocą 2 dołączonych śrub, lub też przy pomocy dwustronnej taśmy 3M. Po przymocowaniu pokrywy od oprawy, do wybranego miejsca, należy usunąć plastikowe zabezpieczenie baterii, a następnie całą oprawę delikatnym ruchem zaczepić o pokrywę.

 

Nightlux Ceiling posiada niedużą, okrągłą oprawę, która doskonale może posłużyć jako dodatkowe oświetlenie korytarza, czy też wnętrza garderoby. Tu także wbudowano specjalny czujnik ruchu, który reaguje po zmroku. W ciągu dnia nie powoduje on włączenia diody LED. NIGHTLUX Ceiling dostępny jest w 2 kolorach: białym i srebrnym, w cenie około 45 zł. Pełna specyfikacja dostępna na stronie producenta.

Ledvance Nightlux Stair

Oprawa LED także zasilana jest na 3 baterie AA, dołączone do zestawu. Montaż jest bezproblemowy i szybki. Możemy wykorzystać taśmę klejącą 3M, która jest na blaszce. I to właśnie do niej przy pomocy wbudowanych magnesów będziemy mogli zaczepić całą oprawę.

W przypadku Ledvance Nightlux Stair czujnik ruchu znajduje się na górnej części urządzenia. Dioda LED skierowania jest na dół, dzięki czemu będziemy mogli wykorzystać je do umieszczenia w miejscach takich jak hol, czy też klatka schodowa. Umieszczenie kilku takich lamp na całej długości schodów może wprowadzić przytulny klimat do naszego wnętrza.

NIGHTLUX Stair dostępna jest w 2 kolorach: białym i srebrnym, w cenie około 50 złotych. Pełna specyfikacja dostępna na stronie producenta. Warto wspomnieć, że ta oprawa posiada możliwość ręcznego włączenia lub wyłączenia. Ma także tryb auto, który w zależności od pory dnia oraz wykrycia ruchu sam będzie sterować oświetleniem. Ze względu na stopień ochrony IP54 można wykorzystywać ją również na zewnątrz.

Ledvance NIGHTLUX Torch

Oprawa LED, tak jak poprzednie modele, zasila się przy pomocy 3 baterii AA. Są one dołączone w zestawie. Jeśli chodzi o montaż, to również jest szybki i łatwy, bez potrzeby wykonywania remontów. Ze względu na stopień ochrony IP54 można wykorzystywać ją też na zewnątrz.

Zastosowanie przełącznika daje nam możliwość włączanie i wyłączania wyświetlenia.
Jednak zdecydowanie bardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest wybranie trybu pracy auto, gdyż czujnik po wykryciu ruchu sam oświetli pomieszczenie. Dodatkowo posiada ciekawą możliwość zastosowania oprawy jako latarki przenośnej. Można ją z łatwością wysunąć z przymocowanej oprawki.

NIGHTLUX Torch dostępna jest w 2 kolorach: białym i srebrnym, w cenie około 45 zł. Pełna specyfikacja dostępna na stronie producenta.

Czy warto kupić oświetlenie Nightlux Ledvance na baterie?

Jeśli potrzebujesz nowych punktów światła, a nie chcesz dokonywać remontu, to jak najbardziej odpowiedź jest twierdząca. Oświetlenie dodatkowe przyda się także w miejscach bardziej zacienionych typu drzwi od garażu, czy spiżarki. Urządzenia te działają na baterie i są energooszczędne. Aby obniżyć koszty użytkowania, można zdecydować się na zamontowanie akumulatorków.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dom