LifestyleNews

Zalety jednodniowych soczewek kontaktowych

soczewki
soczewki
Jeśli posiadamy wadę wzorku, a niezbyt lubimy siebie w okularach, to rynek oferuje nam świetne rozwiązanie, jakim jest zakup soczewek kontaktowych. Mamy do wyboru dwie grupy podzielone ze względu na tryb wymiany. Soczewki, kontaktowe jednodniowe, które zakładamy tylko jeden raz oraz soczewki systematycznej wymiany (czyli dwutygodniowe, miesięczne lub kwartalne). Na jakie warto się zdecydować? Wybór może uzależniony być od wielu czynników, a ja w dzisiejszym poście chciałabym przedstawić plusy noszenia tych jednodniowych, bo właśnie na takie zdecydował się mój mąż. Swoje soczewki kupił na bezokularow.pl, gdzie znajdziecie na prawdę szeroki wybór.
Jednodniowe soczewki kontaktowe są także znane pod nazwą soczewek jednorazowego użytku, a to dlatego, że soczewki tego typu należy wyrzucić po zdjęciu. Następnego dnia po prostu sięgamy po nową parę.  nazywane są również soczewkami jednorazowego użytku. Soczewki tego typu po zdjęciu należy wyrzucić, a następnego dnia sięgnąć po nową parę. Główną zatem zaletą jest zdecydowanie wysoki poziom wygody użytkowania związany z brakiem konieczności codziennej pielęgnacji soczewek. Tryb codziennej wymiany ich eliminuje także proces starzenia się oraz powstawania osadu białkowego, co przekłada się na wysoką higienę. A ta z kolei jest niezbędną dla zachowania zdrowych oczu.

 

Mój mąż zdecydował się na soczewki kontaktowe jednodniowe EyeLove Exclusive 1-Day, gdyż materiał, z których są one zapewnia nie tylko odpowiednie nawilżenie oka, ale także przepuszczalność tlenu. W tej marce soczewek uwodnienie sięga aż 56%. Wykorzystano tu unikalną technologię WetLoc™, która w sposób naturalny przyciąga i wiąże cząsteczki wody na swojej powierzchni, tak aby oczy mogły pozostać nawilżone, zapewniając komfort na cały dzień. Eliminują przy tym całkowicie dyskomfort związany z szybkim wysuszaniem soczewek.
Soczewki EyeLove Exclusive 1-Day to nowoczesne soczewki silikonowo-hydrożelowe, które jak wspomniałam wyżej, posiadają większą przepuszczalność tlenu do rogówki niż soczewki hydrożelowe.. Tym samym nasze oczy są zdecydowanie bielsze, bardziej wyraziste i oczywiście zdrowsze. Dodatkowym plusem jest także fakt posiadania filtru UV, który chroni oczy przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Nosi je się na prawdę wygodnie, a ściąganie oraz zakładanie nie stanowi żadnego problemu. Jeśli chodzi o ich dostępność to mamy także możliwość zakupu w wielopakach: 90 sztuk i 180 sztuk.

 

Jeśli mówimy o zaletach to warto wymienić także fakt, że osoby noszące jednodniowe soczewki kontaktowe są również mniej narażone na różnego rodzaju infekcje i reakcje alergiczne. Takie soczewki sprawdzają się nie tylko w codziennym użytkowaniu, ale także są idealnym rozwiązaniem podczas wyjazdów i podróży. Są odporne na duże zakurzenie. Wygoda użytkowania sprawia, że nie potrzebujemy żadnych dodatkowych akcesoriów w postaci pojemniczka, czy płynu. Mamy każdą soczewkę opakowaną oddzielnie, którą zużywamy w ciągu dnia, a następnego sięgamy po nową.  Wszystko odbywa się wygonie, ale także niezwykle higienicznie.
A czy posiadacie wadę wzroku? Jeśli tak to wybieracie soczewki czy okulary?

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Lifestyle