Pamiętacie rezolutną Fefe, która pomagała maluchom ćwiczyć buzię i język, wspierając rozwój ich mowy? Pokochało ją wiele dzieci, a wszystko za sprawą książki „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie„. Teraz czas na kolejne zabawy z tą słynną bohaterką! Tym razem spotkamy Fefę na nieplanowanych wakacji !
Z mucha świat zwiedzamy i opowiadamy to wspaniała książka dająca okazję do wspólnych zabaw językowych rodzica oraz młodego czytelnika. Kiedy nasze dziecko mówi coraz więcej i zaczyna posługiwać się zdaniami, przychodzi czas na naukę budowania coraz bardziej złożonych wypowiedzi, a następnie nawet opowiadań. Nowe przygody muchy Fele to idealna okazja ku temu.

 

 

 

Sama historia przedstawiona w książce to opowieść oczami muchy. Jednak należy zauważyć, że wersja Feli jest różna od prawdy. Każda ilustracja jest zatem pretekstem do tego, aby wspólnie z dzieckiem opowiedzieć wakacyjne przygody naszej bohaterki. Skłania ona do zadawania dziecku pytań :
co przydarzyło się muszce?”,
co mucha zrobiła na początku?”,
co stało się potem?”
a jak było na prawdę?”

 

 

 

To świetny sposób na naukę poprzez zabawę. Ćwiczymy nie tylko umiejętność opowiadania, ale także myślenie przyczynowo-skutkowe. Rozumienie następstw czasowych, a co najważniejsze kształtowanie dziecięcej wyobraźni.

 

Ostatnie strony książki to ilustracje pokazujące cały wakacyjny wyjazd Fefe. Możemy ułożyć dwie wersję opowiadania – tą prawdziwą i tą przedstawioną przez muszkę. Oczywiście koniec książki nie musi być końcem opowieści. Możemy wymyślić nowe przygody, takie które przydarzyły się Fefe, gdyby była razem z nami!

 

Co myślicie o tego rodzaju książkach? Sprawdziłaby się w Waszym domu?

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Książki