Smartfony Samsung S8 oraz S8+ zadebiutowały na rynku w 2017 roku. Od tej pory cieszą się niemałą popularnością, gdyż należą do jednego z niezawodnych modeli. Flagowce te rozpoczęły nową erę w budowaniu ekranów telefonów.

Samsung S8 wyrożnił się posiadaniem dużego wyświetlacza, od krawędzi do krawędzi. Tym samym zrobił wrażenie na większości użytkowników. Niestety wraz z dużym ekranem pojawił się problem w postaci większej wrażliwości na upadki. Obudowa telefonu stała się podatna na pęknięcia, nawet jeśli do upadku dojdzie ze stosunkowo niskiej wysokości.

Problem upadających telefonów zna doskonale każdy użytkownik, nie tylko ten posiadający telefony marki Samsung S8 i S8+. Jeśli zdarzy się, że dojdzie do takiego upadku, warto wiedzieć na jaki koszt jesteśmy narażeni w przypadku wymiany szybki w telefonie Samsung.

Wymiana szybki Samsung. Ile kosztuje?

Niestety małe pęknięcia często zmieniają się w szklaną pajęczynę, co prowadzi do uniemożliwienia korzystania z telefonu. Prędzej czy później więc szybkę będzie trzeba naprawić. W innym przypadku narazimy się na rany w postaci skaleczenia, przez odkruszającą się obudowę. Wpływa to także na komfort użytkowania telefonu.

Oczywiście ceny wymiany szybki w telefonach Samsung mogą różnić się w zależności od modelu. Refabrykacja to wymiana pękniętej szybki, w ten sposób, aby oddzielić ją od wyświetlacza. W tym przypadku naprawa modeli Samsung Galaxy S8 i S8+ wacha się w granicach około 650 złotych. Starsze modele z serii J mogą być tańsze. Najlepiej jest więc wybrać odpowiedni serwis Samsung i tam sprawdzić zakres cen wymiany szybki.

Czy warto wymienić szybkę samemu?

Oczywiście ta opcja nie jest całkowicie wykluczona. Jednak należy pamiętać, że wymiana szybki wymaga precyzji działania. I niewiele osób jest w stanie sobie z nią poradzić. Naprawa na własną rękę jest na pewno tańszą opcją, jednak nie zawsze kończy się pozytywnie.

Wymiana szkła na własną rękę kończy się straceniem gwarancji, dlatego nie rób tego jeśli masz jeszcze telefon na gwarancji. Pamiętaj, że zadanie to wymaga precyzji i cierpliwości przy działaniu. Tylne szkło jest dość żmudną pracą, trzeba je odpowiednio podgrzać, gdyż znajduje się tam klej. Przednia szyba natomiast mocowana jest dwustronną taśmę. Finalnie nasza oszczędność może przysporzyć kłopotu i wywołać niemałe zamieszanie.

Jak chronić telefon przed uszkodzeniami

Oczywiście podstawą jeśli chodzi o użytkowanie telefonu, jest zakup odpowiedniego pokrowca. Zmieni on wygląd Twojego smartfona, ale dodatkowo także skutecznie ochroni przed upadkiem. Warto również zaopatrzyć się w szkło ochronne na ekran. Sama folia nie daje zbyt wiele. Te dwie rzeczy na pewno zmniejszą prawdopodobieństwo pęknięcia ekranu.

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News