NewsZdrowie

Czy warto wymienić szczoteczkę na elektryczną?

wymiana szczoteczki na elektryczną - warto?
wymiana szczoteczki na elektryczną - warto?

Szczoteczki elektryczne można obecnie kupić w atrakcyjnej cenie, ale wciąż wiele osób nie jest przekonanych do odstawienia tradycyjnej szczoteczki i zastąpienia jej nowszym modelem.

  1. Dlaczego warto myć zęby nowoczesną szczoteczką?
  2. Czy cena szczoteczki ma znaczenie?
  3. Gdzie kupić dobrą szczoteczkę elektryczną?

Sprawdź, jakie są wady i zalety szczoteczek elektrycznych oraz które modele pozwolą ci uzyskać najlepsze efekty.

Dlaczego warto myć zęby nowoczesną szczoteczką?

Podczas korzystania ze szczoteczki elektrycznej główka przez cały czas pracuje. Tym samym poświęcając tyle samo czasu na mycie, co przy użyciu zwykłej szczoteczki, można uzyskać o wiele lepsze efekty. W przypadku tradycyjnego mycia wykonuje się około 100 ruchów na minutę, natomiast modele elektryczne zapewniają od kilku do kilkudziesięciu tysięcy ruchów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej specjalistów zachęca do zakupu nowoczesnych szczoteczek elektrycznych.

Dodatkowo szczoteczki elektryczne mają wymienne główki, dzięki czemu mogą z niej korzystać wszyscy domownicy. W sprzedaży można znaleźć modele na baterie oraz wbudowany akumulator. Lepszym wyborem wydaje się szczoteczka z akumulatorem, bo wystarczy odkładać ją na dołączoną stację (ładowarkę), aby w każdym momencie była gotowa do użytku. Ładowarki projektowane są w taki sposób, że nie trzeba nawet podpinać kabla do szczoteczki.

Czy cena szczoteczki ma znaczenie?

Chociaż renoma marki bardzo często ma wpływ na cenę (sprzęt popularnego producenta będzie droższy, niż szczoteczka elektryczna nieznanej firmy), to nie powinno się oszczędzać na takim zakupie. Pamiętaj, że droższe szczoteczki zazwyczaj wykonane są z lepszych materiałów, co przekłada się na dłuższą żywotność. Dodatkowo kupując szczoteczkę w sprawdzonym sklepie (duży wybór oferuje między innymi Neonet) nie musisz martwić, że za jakiś czas nie będziesz mógł dokupić końcówek pasujących do twojej szczoteczki.

Gdzie kupić dobrą szczoteczkę elektryczną?

Kupując szczoteczkę we wspomnianym sklepie, możesz liczyć na przystępne ceny, a dodatkowo nie musisz od razu wydawać pieniędzy na dodatkowe końcówki, bo większość modeli ma w zestawie kilka zapasowych. Jeżeli potrzebujesz dodatkowych porad związanych z zakupem szczoteczki, zajrzyj do artykułu https://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/szczoteczka-elektryczna-czy-to-sie-oplaca,n,1000229109.html. Zebrano w nim najważniejsze informacje na temat szczoteczek, opisy dodatkowych funkcji (np. czujnika nacisku) oraz tego, czy z takich rozwiązań mogą korzystać osoby cierpiące na nadwrażliwość zębów.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News