DzieckoNews

Muzyka a rozwój dziecka. Muzyczne zabawki ze Świnką Peppą HH Poland

muzyka a rozwój dziecka

Muzyka jest nieodrębną częścią naszego życia. Wzbogaca, rozwija wyobraźnię i wrażliwość, pozytywnie wpływa na osobowość człowieka, jego nastroje oraz emocje. Warto, by już od najmłodszych lat dzieci miały styczność ze światem muzyki, gdyż ma on duży wpływ na rozwój wrodzonych zdolności i talentów dziecka.

Według badań muzyka stymuluje rozwój mózgu i układu nerwowego. Dodatkowo pozytywnie wpływa na rozwój osobowości, rozwija wrażliwość, uczy systematyczności i obowiązkowości. Rozwija umiejętności koncentracji i ułatwia przyswajanie nowej wiedzy. Aktywna gra na instrumencie muzycznym zwiększa poczucie własnej wartości, kształtuje pamięć, a także zaspokaja potrzebę ekspresji.

Rozwój poprzez muzykę

Świetnym narzędziem do stymulacji wszechstronnego rozwoju jest właśnie muzyka. Dlatego rodzice powinni stwarzać jak najwięcej okazji do kontaktu dzieci z muzyką. Płyty dla dzieci, karuzele z pozytywką, zabawki muzyczne i instrumenty sprawiają, że osobowość naszego dziecka ma okazję rozwinąć się w jak najlepszym kierunku.

Zabawy instrumentami muzycznymi stymulują słuch naszych dzieci oraz wpływają na rozwój motoryki poprzez taniec lub granie na instrumentach nawet tych zabawkowych. Włączajmy muzykę, wykonując codzienne czynności czy też kładąc dziecko do snu. Zabawki muzyczne stanowią ciekawą propozycję, gdyż mają nie tylko funkcję edukacyjną, ale są także świetną zabawą. Jakie instrumenty czy akcesoria dla dzieci wyposażone w muzyczne dodatki mają wpływ na rozwój dziecka?

Cymbałki to niezwykle atrakcyjny instrument dla malucha. Dzięki nim już najmłodsze dzieci są w stanie poznać podstawowe dźwięki, poprzez uderzanie w metalowe blaszki. Zabawka ta uczy poczucia rytmu, rozwija zdolności muzyczne i zaznajamia z nutami. Pianinko posiada klawiaturę podobną do tej w tradycyjnym pianinie, jednak jest wzbogacona o efekty dźwiękowe. Dostępne są kolorowe keyboardy przykuwające uwagę dziecka, lub też w wersji dla starszych wyglądające poważniej i mające dźwięk lepszej jakości.

Gitara i perkusja

muzyka a rozwój dziecka

Gitara oraz perkusja to sprzęty świetnie sprawdzające się zarówno w przypadku maluchów, jak i starszych dzieci. Właśnie taki zestaw muzycznych zabawek zamówiliśmy od HH Poland. Gitarka elektryczna z wizerunkiem świnki Peppy jest idealna dla najmłodszych dzieci. Zamiast tradycyjnych strun posiada rolkę, która poruszona wydaje dźwięk różnych gitar: basowej, elektrycznej, akustycznej. Jest wykonana z kolorowego i trwałego plastiku, co czyni ją odporną na uszkodzenia i upadki. Dziecko podczas zabawy może odtwarzać poszczególne dźwięki oddzielnie, ale także odsłuchać ulubione melodie np. Panie Janie. Na gryfie gitary znalazły się 4 kolorowe przyciski, które po naciśnięciu wydają dźwięk oraz podświetlają się na różne kolory.

muzyka a rozwój dziecka muzyka a rozwój dziecka

Bębenek interaktywny to coś dla fanów głośniejszej muzyki. Sprawdzi się w przypadku, gdy Twój maluch uwielbia na przykład bawić się pokrywkami i garnkami i uwalniać przy tym dźwięki. Bębenek od HH Poland to świetna interaktywna zabawka. Włączamy go za pomocą suwaka na dole instrumentu. Górna część bębenków podświetla się na zielono oraz czerwono wydając przy tym dodatkowo dźwięki. Na korpusie zabawki znajdują się przyciski, które włączają pojedyncze dźwięki lub melodyjki. Mamy dwa tryby zabawy, pojedyncze dźwięki bądź granie wraz z muzycznym podkładem. Bardzo fajną opcją tego bębenka jest możliwość nagrywania zagranych dźwięków.

muzyka a rozwój dziecka muzyka a rozwój dziecka

Pamiętajmy, że dając dziecku instrument muzyczny, nie od razu zostanie światowej sławy muzykiem. Natomiast widząc jego zainteresowanie dźwiękami, wręczamy mu narzędzie, dzięki któremu rozwinie swoje zdolności i umiejętności. Jeżeli będzie to tylko chwilowy zachwyt, to niczego nie stracimy a możemy wiele zyskać.

Pamiętajmy, że dając dziecku instrument muzyczny, nie od razu zostanie światowej sławy muzykiem. Natomiast widząc jego zainteresowanie dźwiękami, wręczamy mu narzędzie, dzięki któremu rozwinie swoje zdolności i umiejętności. Jeżeli będzie to tylko chwilowy zachwyt, to niczego nie stracimy a możemy wiele zyskać.

 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko