NewsPoradyZdrowie

Wczasy odchudzające – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Young woman leading group in push up exercises near mountains

Walka ze złymi nawykami bywa trudna i męcząca. A co, jeśli zastosować regułę zero tolerancji dla wymówek i podjąć wyzwanie wczasów odchudzających?

Dlaczego tak trudno zmienić złe nawyki?

No właśnie. Pytanie to spędza sen z powiek wielu osobom. Kto z nas nie deklarował zmian wraz z rozpoczęciem nowego roku kalendarzowego? Siłownia, bieganie, dieta – to wszystko ładnie brzmi, jednak wraz z upływem czasu coraz trudniej trzymać się przyjętych reguł. Skąd bierze się tak szybka rezygnacja z osiągnięcia celu? Wpływ na to może mieć kilka czynników. Przede wszystkim kluczowy jest wybór formy aktywności fizycznej, której chcemy się podjąć. Nie musimy w końcu od razu biec na siłownię i przerzucać ciężary. Możemy ćwiczyć w domu, biegać lub zacząć uprawiać jakąś dyscyplinę. Ważne jest to, byśmy czerpali radość z tego, co robili. W przeciwnym razie wytrzymanie w postanowieniach będzie bardzo trudne. Dlatego warto próbować różnych rzeczy w poszukiwaniu tego, do czego jesteśmy stworzeni. Kiedy już znajdziemy taki sport, skupmy się na regularnej pracy, a wyniki przyjdą same. To bardzo ważne, gdyż brak cierpliwości i widocznych skutków naszych postanowień może nas zwyczajnie zniechęcić. Pamiętajmy także o tym, by się nie przetrenować. Trening nie może nam przysłonić pozostałych sfer naszego życia. Wystarczy przeznaczyć na niego około dwóch godzin dziennie, a z pewnością nie zaniedbamy pozostałych obowiązków. A jeśli znajdziemy do tego kompana, który będzie nas motywował do pracy nad sobą, to nasz cel będzie już bardzo blisko. Ostatnim czynnikiem jest bowiem zbilansowana dieta. Nie musimy stosować konkretnego rodzaju, wystarczy, że będzie jeść regularnie pełnowartościowe rzeczy.

Wczasy odchudzające – profesjonalna zachęta do zmiany nawyków

Jeśli jednak te wskazówki nie przekonują nas lub zwyczajnie nie radzimy sobie z tego rodzaju samokontrolą, to mamy jeszcze jedno wyjście. Możemy zapisać się na wczasy odchudzające. To stosunkowo nowa metoda, która swój początek bierze z amerykańskich treningów boot camp, które zostały opracowane na początku XX wieku przez tamtejszą armię. Polegają one na wykorzystywaniu naturalnego środowiska do treningu obwodowego. Wczasy odchudzające dają więc możliwość pracy nad całym ciałem. Ogromna w tym rola profesjonalnych trenerów, którzy łącząc tradycyjne ćwiczenia z tymi mniej konwencjonalnymi dbają o różnorodność, a tym samym efektywność treningów. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej na ten temat https://www.foxbootcamp.pl . Wczasy odchudzające to jednak nie tylko trening fizyczny. Aby zarazić uczestników chęcią prowadzenia zdrowego trybu życia, trenerzy wraz dietetykami prowadzą zajęcia, podczas których przekazują im niezbędną wiedzę z zakresu treningów oraz odżywiania. Na koniec kursu każdy otrzyma też dwunastotygodniowy plan treningowy a także przepisy dietetycznych posiłków, które podawano w trakcie pobytu. Wczasy odchudzające mogą więc stać się idealnym początkiem nowego życia, pozbawionego złych nawyków. Z tej formy wakacji korzystają nie tylko osoby zmagające się z nadwagą, ale również sportowcy przygotowujący się do startu w zawodach, np. Runmageddon.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News