Zapalenie ucha zewnętrznego to jedna z dolegliwości uszu zwana też
„uchem pływaka”. Objawy jej towarzyszące, to m.in.: ból i swędzenie
ucha, uczucie zatkania ucha i ograniczenie słuchu. Może pojawić się
również obrzęk przewodu słuchowego oraz ropna wydzielina. Wilgoć w przewodzie słuchowym zewnętrznym może sprzyjać rozwojowi zapalenia ucha zewnętrznego poprzez ułatwienie namnażania bakterii bytujących na skórze przewodu słuchowego. Unikanie wilgoci w uszach poprzez dokładne osuszanie ich po kąpieli i właściwe ich oczyszczanie może pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia zapalenia ucha zewnętrznego.

 

Vaxol to preparat, który zabezpiecza ucho m.in przed działaniem wilgoci, dodatkowo wspomaga naturalny proces oczyszczania przewodu słuchowego zewnętrznego z woskowiny poprzez zmiękczenie jej i delikatne natłuszczenie przewodu słuchowego. Dodatkowo oliwa z oliwek zawarta w Vaxolu pomaga chronić przed
infekcjami, np. „uchem pływaka” oraz pielęgnuje skórę przewodu
słuchowego.

 

Vaxol zawiera w 100% naturalną oliwę z oliwek przygotowaną według standardów farmaceutycznych. Oliwa z oliwek zawiera polifenole mające działanie antyoksydacyjne, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Jej składnikiem jest również witamina E, której zadaniem jest zmniejszenie utraty wody przez skórę, poprawa elastyczności naskórka oraz zapobieganie powstawaniu podrażnień. Spray do uszu Vaxol może być używany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci.
Preparat jest zamknięty w małej, poręcznej buteleczce zakończonej aplikatorem ułatwiającym „podanie” go do ucha. Można go stosować zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej, czy też nawet stojącej. Aplikacja sprayu jest niesamowicie prosta, wygodna i higieniczna. Nie ma on zbyt dużego ciśnienia rozpylania, wręcz przeciwnie robi to bardzo delikatnie. Końcówka spraya jest specjalnie wyprofilowana, i nie ma żadnego ryzyka przy jej stosowaniu – nie należy się bać, że włożymy ją zbyt głęboko i tym samym uszkodzimy przewód słuchowy. Dlatego też preparat, może być z powodzeniem stosowany u najmłodszych dzieci.

 

W moim przypadku Vaxol użyłam po raz pierwszy, gdy zmagałam się z tzw. zatkanym uchem. Preparat aplikowałam 2 razy dziennie przez kilka dni według zaleceń producenta. Zmiękczył on woskowinę uszną, zmniejszył również obrzęk jaki utworzył się wokół korka. Teraz, by woskowina nie gromadziła się w nadmiarze Vaxol stosuję 2 razy w tygodniu. Produkt jest bardzo wydajny, gdyż opakowanie o pojemności 10 ml zawiera aż 200 dawek.

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News