9 miesięcy ciąży to piękny czas. Dni bywają uciążliwe, zwłaszcza na początku i pod koniec, ale każda kobieta zapomina o tym w chwili, kiedy zostaje matką. Aby dobrze zagospodarować te miesiące, warto zadbać o wyprawkę dla noworodka. Kobiety, które po raz pierwszy zostają mamą, prawdopodobnie nigdy nie słyszały terminów typu: pajac, półśpiochy czy rampers. Asortyment ubranek niemowlęcych jest naprawdę bogaty i trzeba czasami wykazać się silną wolą, aby nie wykupić połowy sklepu czy to stacjonarnego, czy internetowego.
Ubrania dla maluszków kuszą kolorami, dodatkami, wzorami i fasonami. Stylizacje niemowlaków są tak słodkie i urocze, tak że każda mama zaraz widzi w nich własne dziecko. Należy jednak pamiętać, że „nie wszystko złoto co się świeci” i nie każde ubranko jest odpowiednie dla bobasa. Trzeba mieć na uwadze przede wszystkim komfort dziecka. Niezaprzeczalnie najbardziej stosowne są ubranka proste i przede wszystkim bawełniane. Niemowlak na początku głównie śpi. Bodziaki i półśpiochy to klasyczny komplet, ale optymalny. O zaletach bodziaków nie trzeba chyba wspominać — zakrywają plecki, łatwo zmienić pieluszkę, nie podwijają się i nie zwijają itd… Tiule i koronki są śliczne, ale należy traktować je jako wybór okazjonalny.
Pierwszy rok z niemowlakiem mija bardzo szybko. Mamy, które przebywają ze swoim dzieckiem 24/7, mogą nie dostrzegać tego, jak zmienia się i rośnie. Dopiero wgląd do albumu lub galerii zdjęć pozwala dostrzec, jak z noworodka maleństwo stało się prawie rocznym dzieckiem. Niedawno urządzaliśmy chrzciny, A teraz pora pomyśleć o imprezie z okazji roczku malucha. Przyjęcia tematyczne są świetnym pomysłem, ale w przypadku dzieci starszych, które mają już swoich ulubionych bohaterów czy postaci.
Teraz w zupełności wystarczy wybrać wszystkie akcesoria w kolorze odpowiednim do płci. Balony numeryczne, baloniki, talerzyki, serwetki, świeczki — sklepy oferują naprawdę bogaty asortyment. A przykładowe realizacje pomagają w stworzeniu własnej wizualizacji.
Jeśli chodzi o strój, to mamy często szukają body na roczek z imieniem dziecka — zazwyczaj jest to nadruk jedynki oraz imienia dziecka. Patrząc z drugiej strony — strony gościa, który jest zaproszony na taką lub podobną imprezę — od razu nachodzi pytanie — co na prezent dla dziecka? Pluszaki są już trochę niemodne. Lepiej ukierunkować się w bardziej praktycznym upominku, który albo będzie służył ,albo edukował. Drewniane albo plastikowe klocki to klasyka, ale zawsze sprawdzalna.
Piżamki dziecięce — coś oryginalnego, ale na pewno zostanie odebrane w dobrym guście przez rodziców i samego solenizanta. Propozycji jest dużo więcej. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować wybór prezentu z rodzicami dziecka.

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko