News

Szczoteczka elektryczna do zębów – wady i zalety

Dziś postaram się odpowiedzieć na pytanie, czy szczoteczka elektryczna jest skuteczniejsza od zwykłej? Oczywiście, jak wszędzie – opinie na ten temat na pewno będą podzielone. Cel jednej i drugiej to dbanie o higienę jamy ustnej i zapobieganie próchnicy. A więc czy warto jest kupić szczoteczkę elektryczną? Jakie posiada wady i zalety? Szczoteczki znajdziecie w notino.pl

 

Szczoteczka elektryczna jest przeznaczona do użytku dla praktycznie każdej osoby. Ma ona bardzo dużo zalet, a nawet niekiedy jest bezkonkurencyjna w porównaniu ze zwykłą szczoteczką. A świadczą o tym jej następujące zalety:
  • Czas szczotkowania – zdecydowanie krótszy niż w przypadku używania szczoteczki tradycyjnej. Poza tym jest w stanie wykonać o wiele więcej ruchów, podczas jednominutowego szczotkowania, niż ludzka ręka. A to wpływa na zdecydowanie dokładniejsze mycie zębów.
  • Płytkę nazębną usuniemy lepiej i dokładniej przy pomocy szczoteczki elektrycznej (dotyczy to także przestrzeni międzyzebowych i kieszonek dziąsłowych)
  • Poprzez masowanie dziąseł używanie szczoteczki elektrycznej ma korzystny wpływ na przyzębie
  • Wbudowane zegary w szczoteczce pomagają kontrolować czas czyszczenia zębów – jest to szczególnie przydatne w przypadku dzieci
  • Niektóre z modeli są wyposażone w uchwyty pozwalający wieszać je na ścianie. Posiadają także podgląd stanu baterii, dzięki czemu wiemy kiedy wymagają naładowania.
  • Ich obsługa jest dziecinnie prosta, użycie szczoteczki nie wymaga dużej zręczności manualnej, co jest ważne na przykład w przypadku osób niepełnosprawnych,
  • Posiadają wymienne końcówki, dzięki czemu jednej szczoteczki, może w przypadku potrzeby, używać więcej niż jedna osoba.
Czy posiada wady? Tak, jak wszystko. Należy pamiętać, że jest to urządzenie elektryczne, czyli jego działanie jest zależne od prądu, czy też od baterii. Dlatego musimy zwracać uwagę na poziom naładowania, lub mieć dodatkowe baterie w domu. Dodatkowo nieumiejętne użycie szczoteczki może prowadzić do powikłań zdrowotnych związanych z jamą ustną. Nie dociskajmy szczoteczki zbyt mocno, gdyż niszczymy przez to płytkę nazębna, a przy tym także podrażniamy dziąsła. Do wad możemy zaliczyć także koszt – te lepsze modele np. szczoteczka soniczna, która działa na zasadzie drgań z wykorzystaniem fal dźwiękowych, jest zdecydowanie droższa w porównaniu do starszych modeli. Nie inwestujmy w tanie jednorazówki, gdyż bardzo szybko się zużywają i suma sumarum przepłacamy o wiele więcej. Dobra szczoteczka posłuży nam wiele lat – wystarczy tylko wymieniać końcówkę.
Jeśli przekonałam Was do zakupy szczoteczki elektrycznej Oral B Stages Power Frozen to warto, abyście sprawdzili ofertę notino.pl. Znajdziecie tam nie tylko szczoteczki Oral B, ale również wiele innych produktów tj. kosmetyki, perfumy.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News