NewsZdrowie

Suche i nadwyrężone oczy – jak sobie pomóc?

Hylo Care
Hylo Care

Praca w domu przed komputerem, wymaga ode mnie ciągłego skupieniu na ekranie monitora. Niestety jest to szczególnie obciążające dla oczu. Kolejnym niekorzystnym czynnikiem jest zbyt suche powietrze. To wszystko sprawia, że często odczuwam swędzenie, pieczenie oraz ból oczu. Jak pomóc z tymi dolegliwościami?

Skąd bierze się efekt suchego oka?

Mruganie jest niezbędne dla zdrowych oczu, gdyż podczas tej czynności powieki działają jak swego rodzaju wycieraczki, które regularnie dostarczają oku łzy. Niestety dość często zapominamy o wykonywaniu tego ruchu, szczególnie gdy siedzimy przed komputerem. To prowadzi do nieprawidłowości w nawilżaniu oka.

Pomieszczenia biurowe i coraz częściej domy wyposażone są w klimatyzacje, które pracują nieustannie, szczególnie latem. Suche powietrze szkodzi oczom, gdyż powoduje nadmierne parowanie cieczy łzowej z powierzchni oka. Jeśli połączymy to z mniejszą intensywnością mrugania, to otrzymujemy efekt suchego oka.

Dlaczego nasze oczy łzawią?

Oczy produkują więcej łez wtedy kiedy nie są dostatecznie nawilżone. Na powierzchni oka zbierają się zanieczyszczenia, których nie da się zmyć z oka z powodu rzadszego mrugania nim. Obecność znacznie podrażnia oko, a ono wtedy zaczyna wytwarzać więcej cieczy łzowej. To wszystko po to, aby zmyć ciała obce. Niestety ilość łez nie jest na tyle wystarczająca, aby skutecznie usunąć zanieczyszczenia, gdyż spływa natychmiast z powierzchni oka. Dlatego warto pomóc sobie w inny sposób poprzez zastosowanie odpowiednich kropli.

Dlaczego warto stosować Hylo Care?

Hylo Care

Hylo Care

Preparat ten łączy w sobie wysokiej jakości kwas hialuronowy oraz despantenol, które idealnie spełniają potrzeby osób zmagających się z suchymi i nadwyrężonymi oczami. Hylo Care to idealny sposób do ich nawilżenia oraz pielęgnacji powierzchni oka. Dodatkowo działają wspomagająco i przyśpiesza gojenie uszkodzeń rogówki i spojówki powstałych również w następstwie zabiegów operacyjnych.

Właściwości kropli Hypo Care?

Hylo Care

Hylo Care

  • Nawilżają i pielęgnują nadwyrężone oczy
  • Można je stosować podczas noszenia soczewek kontaktowych bez zaburzeń widzenia
  • Są łagodne dla oczu, ponieważ nie zawierają fosforanów ani konserwantów
  • Bardzo proste zakraplanie dzięki systemowi COMOD®
  • Bardzo ekonomiczne opakowanie, można je stosować przez 6 miesięcy od pierwszego użycia.

Działanie kropli Hypo Care

Hylo Care

Hylo Care

Krople Hypo Care odbudowują warstwę ochronną oka, dzięki czemu chronią rogówkę przed urazami w wyniku wysychania oka. Nawilżające krople do oczu zwilżają powierzchnię oka, a tym samym uzupełniają ubytki naturalnego filmu łzowego. Nie zauważyłam także żadnych zaburzeń widzenia w czasie od ich wkroplenia. Dlatego mogą stanowić świetną alternatywę dla maści do oczu, które pozostawiają często tłustą warstwę na powierzchni oczu. Warto dodać, że produkty Hylo Eye Care nie zawierają w swoim składzie fosforanów.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News