Jesli Twoja pociecha urodziła się jesienią lub zimą  to kompletując wyprawkę nie możesz zapomnieć o śpiworku zimowym dla noworodka. Jednak zanim dokonasz zakupu, sprawdź jakie powinien spełniać wymogi.

Zimą wielu rodziców ma sporo wątpliwości, co do spacerowania ze swoimi maluchami, gdyż zazwyczaj na dworze panują niekorzystne warunki atmosferyczne oraz dość niska temepratura. Jednak nie warto sie tego bać, gdyż przyzwyczajenie dziecka do podmuchów wiatru i zmiennych temperatur ma wpływ na późniejszą odporność malucha. Jeśli na zewnątrz nie panuje mróz powyzej 10 stopni, powinniśmy wychodzić na spacery.

Oczywiście należy pamiętać, że noworodek musi być bardzo dobrze dogrzany w czasie spacerów. Przez większość czasu leży nieruchomo,  dlatego szybciej traci ciepło. Poza tym przez czas ciąży przyzyzwyczaił się do temperatury otoczenia bliskiej 40 stopni. Tak wysoką temperaturę ciężko jest zapewnić w czasie spracerów dlatego tak ważna jest rola śpiworka.

Cechy idealnego śpiworka

Idealny śpiworek musi być bardzo ciepły oraz dobrze dopasowany. Zbyt szeroki może tworzyć luzy, przez które dostanie się od środka wiatr i dziecko zmarznie. Jeśli chodzi o materiał zewnętrzny to najlepiej jeśli będzie on nieprzemakalny, środek zaś powinien być wyściełany miękkim materiałem np. polarem minky. Model posiadający te zalety dostępny jest w CocoBird. Na zdjęciach śpiworek S zimowy las – khaki.

Śpiworek zamykany jest na dwa niezależne dwustronnie rozpinane zamki, co sprawia, że w cieplejszy, jesienny dzień możemy odpiąć górną część śpiworka lub rozpiąć sam dół.

Górna część śpiworka posiada 2 napy, które po zapięciu tworzą wygodny kapturek. Pozwoli on na osłonięcie główki malucha w chłodniejsze i wietrzne dni.

Śpiworek zimowy dla niemowlaka

5-punktowe pasy bezpieczeństwa sprawiają, że dopasujemy go z łatwością zarówno do każdego modelu wózka, jak i fotelika czy nosidełka, gwarantując w ten sposób ochronę przed zimnem. Sprawdzi się, gdy często będziemy przechodzić z pomieszczeń ciepłych do zimnych i podróżować samochodem. Dodatkowo na pas w kroku zrobione zostały dwa otwory na różnej wysokości, aby śpiworek można było podwyższać lub obniżać w wózku, dzięki temu można go dostosować do wzrostu dziecka.

Odwijana klapka na przedniej części jest przyjemna w dotyku, zapinana jest na napy.

Jako dopełnienie śpiworka, do kompletu warto dopasować mufki na jesień i zimę. To nic innego, jak niezwykle ciepłe i wygodne rękawice, wykonane z wysokiej jakości wiatro i wodoodpornej tkaniny oraz niezwykle mięciutkiego polaru minky. Posiadają ten sam wzór, jaki jest na śpiworku, tworząc idealny duet.

Wypełnione oddychającą, antyalergiczną włókniną. Możemy kupić dwie oddzielne mufki, każda na jedną rękę, bądź opcję połączoną ze sobą. Oba modele przypinane na napy do rączek wózka.

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko