NewsPoradyZdrowie

Smartfood – dieta, która odchudza

Dieta smartfood staje się coraz bardziej popularna. Jej główną funkcją jest zapewnienie szczupłej sylwetki, zdrowego organizmu oraz dobrego samopoczucia. Jej zalety to fakt, że można z łatwością dostosować ją do stylu życia, upodobań i stanu naszego zdrowa. Jest szybka do przygotowywania i bezproblemowa.

Co to jest smarfood

SmartFood są to zdrowe, niskokaloryczne oraz zbilansowane produkty. Stosowane w ramach programów odżywania smart pozwalają szybko, bezpiecznie i bezproblemowo obniżyć masę ciała a także tkankę tłuszczową. Mamy tu do wyboru szeroką gamę różnorodnych, gotowych do spożycia posiłków, dzięki którym monotonia nie będzie nam straszna. Prostota ich przygotowania również zaskakuje bardzo pozytywnie.

Produkty SmartFood to zbilansowana żywność funkcjonalna. Należy ona do kategorii produktów niskokalorycznych oraz wysokobiałkowych. Misją powstania produktów typu Smart Food byłą przede wszystkim troska o jak najwyższą jakość produktów, dlatego też spełniają one wszelkie rygorystyczne normy. Nie znajdziemy tu konserwantów czy wzmacniaczy smaku. Brak także składników ze źródeł modyfikowanych genetycznie (GMO). Jednak ich najważniejszą zaletą jest to, że nawet laik przygotuje je bez najmniejszego trudu. Wystarczy rozrobić proszek w odpowiedniej ilości mleka, zamieszać, odczekać i gotowe. Warto również skorzystać z porad specjalisty dietetyk online www.beautifulbody.pl/dietetyk-online/

Koktajle superfoods są produktami, które mamy w zasięgu ręki, bardzo łatwo dostępne. W odróżnieniu od innych dość drogich diet, czy przekąsek. Każdy koktajl uzupełniony jest w mikroskładniki odżywcze, takie jak witaminy oraz składniki mineralne.

Suszony korzeń maca, będący składnikiem produktu, wykazuje właściwości przeciwosteoporozowe, pomagając w utrzymaniu zdrowych kości, a także łagodzi dokuczliwe objawy menopauzy, czy miesiączki. To także świetne źródło białka, dostarczające do naszego organizmu niezbędnych aminokwasów. Babka jajowata i babka płesznik pomagają regulować pracę jelit. Poza tym łagodzi objawy hemoroidów, reguluje poziom cukru we krwi u osób z cukrzycą typu 2. Czerwony burak wzmacnia serce, zapobiega nowotworom, poprawia koncentrację i wydajność fizyczną.

Tego typu koktajle mogą nam także w prosty sposób zastąpić wszelkiego rodzaju przekąski, którymi próbujemy zaspokoić nasz głód. Gdyż sami wiecie na pewno, że zdarzają się sytuacje, w których mamy ochotę sięgnąć po coś słodkiego, zamiast zjeść coś pożywnego. Często także nie mamy czasu, aby przygotować pełnowartościowy posiłek. W tych sytuacjach taki produkt jest zdecydowanie najkorzystniejszym rozwiązaniem. Dodatkowym plusem jest jego dobry wpływ zarówno na naszą sylwetkę, jak i nasze zdrowie.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News