NewsUrodaZdrowie

Sauna fińska – charakterystyka, korzyści

Sauna fińska inaczej znana jest jako sucha sauna. Najprościej opisać ją można jako niewielkich rozmiarów pokój ogrzewany do wysokiej temperatury (około 80-100 stopni Celsjusza). W obrębie którego zlokalizowane są schodkowo ułożone drewniane ławy. Taka sauna to idealna metoda na detoksykację organizmu, która oprócz tego zapewnia nam odpoczynek psychiczny i fizyczny. Ważne jednak, abyśmy umiejętnie korzystali z jej dobroci. Ofertę saun fińskich suchych znalazłam na stronie https://homegarden.com.pl/sauny-finskie.

 

Jej historia sięga już czasów starożytnych i jest ona ważną częścią fińskiej tradycji. Z czasem stałą się popularna na całym świecie. Z dobroczynnego wpływu sauny korzystają mężczyźni oraz kobiety. Z reguły są to oddzielne sauny dla panów i pań, ale znajdą się także wersje koedukacyjne. Z saun męskich i damskich możemy korzystać nago, ale oczywiście jeśli czujemy się skrępowani możemy okryć się ręcznikiem. Zabieg w takiej saunie trwa około 30 minut i tyle spokojnie powinieneś wytrzymać, jednak zawsze możesz wyjść wcześniej. Przed wejściem do silnie ogrzewanego pomieszczenia należy wziąć szybki prysznic. Teraz czas na wejście i relaksujący odpoczynek w saunie. Gdy masz już dość wysokiej temperatury wyjść i weź orzeźwiający prysznic, daj organizmowi ochłonąć i wejdź ponownie. Pamiętaj o tym, aby czas odpoczynku nie był krótszy niż ten, który spędziłeś w saunie.

 

Korzyści wynikające z zabiegu w saunie fińskiej są spore. Działa ona w istotny sposób na organizm człowieka, poprzez działanie wysokiej temperatury dochodzi do obniżenia ciśnienia krwi, zwiększenia czynności serca oraz wymywania toksyn z wnętrza organizmu. Dodatkowo sauna sama w sobie relaksuje mięśnie i działa zdecydowanie odstresowująco. Jednak zanim się do niej wybierzesz pamiętaj, o tym, że jest niewskazana osobom które na co dzień mają problem z niskim ciśnieniem. Także kobiety w ciąży raczej nie powinny z niej korzystać, gdyż wysoka temperatura ma bardzo niekorzystny wpływ na płód, mogłaby również spowodować poronienie.

Jednak jeśli nie ma żadnych zdrowotnych przeciwwskazań to warto skorzystać z sauny fińskiej suchej. Na pewno będzie to bardzo korzystne dla Waszego zdrowia, bo jest to idealna metoda umożliwiająca oczyszczenie organizmu z toksyn oraz poprawę ogólnej wydolności organizmu. A to przekłada się na nasz ogólny stan zdrowia. To także świetna forma hartowania ciała w stanie obniżonej odporności. Wystarczy tylko, że zastosujesz się do zaleceń dotyczących korzystania z sauny, a na pewno przyniesie to Twojemu organizmowi wiele korzyści.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News