KsiążkiNews

Ryba na drzewie – Nasza Księgarnia

 

Książka autorstwa Lyndy Monnaly Hunt o tajemniczym tytule „Ryba na drzewie” to nic innego jak opowieść o pewnej dziewczynie Ally Nickerson. Ta z pozoru zwyczajna nastolatka wpada ciągle w tarapaty, pomimo swych bardzo dobrych intencji.Wszystkie nieporozumienia wynikają z tego, że jak dowiadujemy się tuż na początku książki, Ally nie potrafi czytać ani pisać. Chociaż jest w takim wieku, że powinna mieć to opanowane do perfekcji to litery na wszelkich zapisanych stronach poruszają się pod jej wzorkiem! Natomiast wszelkie próby ich złożenia w całość kończą się potwornym bólem głowy. Oczywiście nieumiejętność pisania i czytania jest bardzo mocno, przez dziewczynę, strzeżoną tajemnicą. Udaje ona, iż jej dziwne zachowanie w szkole jest zwyczajną ekstrawagancją czy lekceważeniem zasad.

Pomimo jej pozornego „luzu”, Ally żyje w poczuciu niedopasowania do otaczającego ją środowiska. I zapewne żyła by w tym świcie, gdzie udaje kogoś innego niż jest, dalej. Lecz w jej szkolnym życiu pojawia się nowy nauczyciel Pan Daniels,a w raz z nim nadzieja na bycie zrozumianą. Zauważa on odmienność dziewczyny i zaczyna rozumiec jej problemy. Wyraża chęć pomocy opanowania rzeczy, które sprawiają jej trudności. Pokazuje jej inny świat, dostrzega w dziewczynie potencjał. W jaki sposób to robi i czy udaje się mu dotrzeć do nastolatki? Tego już Wam nie zdradzę :-).

Książka ta pięknie obrazuje problem odpowiedniego podejścia szklonych pedagogów do uczniów. Tego jak wiele zależy właśnie od tego, czy będąc jednym z takich uczniów wyjątkowych, trafimy w ich „dobre ręce”.Pamiętajcie Kochani „każdy jest na swój sposób mądry. Ale jeśli będziemy krytykować rybę, że nie umie chodzić po drzewach, to przez resztę życia będzie przekonana, że jest głupia. ”

 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Książki