DzieckoNewsPorady

Prezent wielkanocny dla dzieci – gry logiczne

Prezent wielkanocny dla dzieci
Prezent wielkanocny dla dzieci

Już niedługo przyjdzie wiosna a z nią święta wielkanocne. Jeśli wśród waszych bliskich są maluchy to zapewne zastanawiacie się, jaki prezent wielkanocny będzie dla nich idealny. Co więc powiecie na taki, który zachęci dzieci do wspólnego spędzenia czasu, a dodatkowo wpłynie pozytywnie na ich rozwój. Do takich prezentów idealnych należą na pewno gry logiczne dla dzieci.

Wróćmy wspomnieniami do czasów naszego dzieciństwa, kiedy to spędzaliśmy czas wspólnie z rodziną. Były to na pewno zabawy na świeżym powietrzu, wypady na sanki zimą czy rower latem. Każde z tych zajęć jest świetnym pomysłem dla wymagającego uwagi dziecka, jednak bywają takie dni, w których pogoda nie sprzyja. Wówczas najlepszym rozwiązaniem są gry planszowe. Ich wybór jest naprawdę ogromny, dlatego dziś przedstawię wam moje typy, które bawią i uczą.

Gry logiczne dla dzieci w wieku 3-6 lat

Dziecko w tym wieku na pewno zainteresuje prosta gra logiczna, z dość dużymi elementami, na przykład drewnianymi klockami. W tej kategorii do wyboru mamy między innymi Kotamino, która przypomina tradycyjną grę w Tetris, jednak jest o wiele ciekawsza, gdyż zrobiona została z drewnianych klocków. Nasze zadanie to ułożenie ich na planszy w określony sposób. Dużą zaletą jest fakt regulacji poziomu trudności, dzięki czemu nadaje się ona również dla dzieci nieco starszych. Domino obrazkowe to popularna na całym świecie układanka, w której zamiast oczek znajdują się obrazki do dopasowania.

Gry logiczne dla dzieci w wieku 6-10 lat

To przede wszystkim wszystkie gry typu warcaby oraz szachy. Nauczyć się w nie grać może już dziecko w wieku szkolnym. Idealnie sprawdzą się jako rozrywka dla dwojga rodzeństwa, czy też wspólna zabawa z rodzicami. Rummikub to propozycja, która uwielbiają nie tylko dzieci, ale także dorośli. Zapewni wam ona pasjonującą rodzinną rozgrywkę. W tej kategorii wiekowej sprawdzą się także tytuły takie jak Tantrix, Rój, Kajko i Kokosz, czy seria gier Smart z zadaniami do rozwiązania. Dodatkowym ich plusem jest to, że mają one różny poziom trudności.

Gry logiczne dla dzieci w wieku powyżej 10 lat

Logix to gra polegająca na układaniu swojego kodu z kolorowych kul. To zadanie wydaje się proste, jednak musimy mieć również na uwadze psucie planów naszego przeciwnika, a to już może okazać się nie takie łatwe. Abalone to światowy hit, który szczególnie doceniają nauczyciele. Polega na wypychaniu z planszy kul przeciwnika, przy jednoczesnym psuciu planów naszego rywala. Rozgrywkę podczas wspólnej gry w GO docenią zarówno starsi, jak i młodsi gracze.

Warto również, kupując gry logiczne na prezent wielkanocny, wziąć pod uwagę także ich wersje podróżne. To świetna alternatywa dla tradycyjnych wydań, gdyż można w nie zagrać nie tylko w domu, ale i w podróży pociągiem, czy samochodem. Wykonane zostały tak, by pionki czy klocki nie spadały z planszy podczas podróży. Jednak niezależnie od tego, na które się zdecydujecie, na pewno zapewnicie obdarowanym mnóstwo radości i uśmiechu. Dodatkowym atutem każdej z nich jest oczywiście wpieranie logicznego myślenia. Macie swoje ulubione gry logiczne?

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko