Zabawy dla trzylatka to świetny sposób na połączenie wspólnie spędzonego czasu wraz z edukacją malucha. Trzylatki bardzo chętnie poznają świat, nabierając przy tym coraz to nowych umiejętności.
Dlatego jeśli zależy Ci na tym, aby Twój maluch nie nudził się w domu warto byś wspierał jego rozwój poprzez proste i ciekawe zabawy. Trzylatki są zazwyczaj dość samodzielne – płynnie mówią i doskonale wyrażają swoje potrzeby. Potrafią korzystać z toalety, sprawnie posługują się sztućcami, mimo tego nadal potrzebują uwagi rodziców oraz wspólnego spędzania czasu, który jest niezwykle ważny jeśli chodzi o budowanie więzi z dzieckiem. Daje on poczucie bezpieczeństwa i doskonale wpływa na rozwój malucha.
Trzylatki większość swojego czasu spędzają na zabawie, która to odgrywa niezwykle ważną rolę w ich rozwoju. Zagadki uczą logicznego myślenia, zabawa z piłką wzmacnia mięśnie i kształtuje prawidłową postawę, rysowanie czy malowanie uczy precyzji i ćwiczy sprawność manualną. A to tylko kilka przykładów, bo takich zabaw jest zdecydowanie więcej.
Malowanie, rysowanie, kolorowanki to doskonałe ćwiczenia sprawności manualnej i precyzji. Te z pozoru proste czynności, całkiem nieźle pobudzają wyobraźnię i zachęcają do obserwacji otaczającego dziecko świata. Oczywiście malować możemy razem z naszą pociechą. Ciekawą formą zabawy będzie stworzenie tematu przewodniego np. zwierzęta, ptaki, balony, bajki. Jest to także dobra opcja do nauki kolorów, podając kredkę powinniśmy nazwać jej kolor, w ten sposób maluch szybciej je zapamięta. Możemy również wymieniać przedmioty w tym samym kolorze, lub poprosić dziecko o podanie przykładu takich rzeczy. Poprzez taką zabawę zmobilizujemy dziecko do myślenia. U nas świetnie sprawdza się wielka kolorowanka, którą przyklejamy do podłogi i mamy wtedy mnóstwo przestrzeni do malowania. Oczywiście w takiej pozycji najważniejsza jest wygoda dziecka, dlatego też do malowania zawsze zakładamy luźnie ubrania, których nam nie będzie żal, jeśli się na przykład poplamią. A na nogach królują u nas kolorowe skarpetki od polskiej firmy Wola. Są wygodne, wykonane z miłej w dotyku bawełny, a kolorowe wzory stanowią niezły początek do zabawy w naukę kolorów, czy też kształtów. Kolekcję odpowiednią na aktywne zajęcia z maluchami znajdziecie m.in. w dziale Be Active. Do wyboru mamy skarpetki dla malucha, mamy oraz taty. Jeśli natomiast Wasza pociecha szykuje się właśnie do przedszkola, to polecam dział Paka Przedszkolaka.

 

 

Puzzle, gry planszowe czy też memory to nauka cierpliwości, rozwiązywania problemów oraz logicznego myślenia. Trzylatek musi czasem nieźle nagłówkować, aby dopasować puzzle do siebie. Natomiast gry planszowe uczą, że nie zawsze zwycięstwo jest po naszej stronie i czasem trzeba przygotować się na porażkę. Na początku dzieci mogą mieć małe trudności i przyda się pomoc rodziców, aby nie zniechęciły się zbyt szybko. Najważniejsze to dobrać gry oraz puzzle odpowiednie do wieku dziecka i zachęcić do wspólnej zabawy poprzez uczestnictwo w niej.

 

 

 

Piasek kinetyczny, czy też ciastolina cieszą się ogromną popularnością wśród trzylatków. Oczywiście moja córka nie jest wyjątkiem i też uwielbia lepić wszelkiego rodzaju przedmioty. Taka zabawa to nie tylko wielka frajda dla całej rodziny, ale to również doskonały trening wyobraźni oraz motoryki małych rączek.
Zagadki oraz łamigłówki to również świetna metoda na ćwiczenie umysłu naszego dziecka. Potrzebują oni w tym przypadku sporo koncentracji, logicznego myślenia oraz analizowania dostępnej mu wiedzy. To wszystko składa się na udzielenie poprawnej odpowiedzi na przedstawione pytanie. Zaczynając pamiętajmy, aby na początku zadawać te najprostsze. Robiąc to w sposób zabawny sprawimy dzieciom nie lada frajdę, a nauka będzie dodatkową korzyścią.

 

 

 

Ostatnia, również niezwykle popularna zabawa, to zabawa w chowanego. Znana jest od pokoleń i pamiętam, że sama także uwielbiałam się w to bawić. Wpływa ona niezwykle na zmysł obserwacji u dziecka, uczy go spostrzegawczości. Warto bawić się na zmianę – raz dziecko nas szuka, a kolejnym razem to my szukamy jego.

Oczywiście to nie koniec zabaw, gdyż jest ich jeszcze wiele. Niektóre z nich może nawet nie zostały jeszcze przeze mnie okryte, dlatego też z chęcią wysłuchamy Waszych ulubionych zabaw. Razem z firmą Wola.pl przygotowaliśmy Konkurs! Wystarczy, że opiszecie nam Waszą ulubioną zabawę – może być to ulubiona zabawa Waszej pociechy lub taka, którą Wy pamiętacie z dzieciństwa. Spośród wszystkich komentarzy wybierzemy 3 osoby, które dostaną bon o wartości 50zł do wykorzystania na zakupy w sklepie Wola.pl. Konkurs trwa od momentu publikacji wpisu do 21.08.2018r. Na stronie Wola.pl znajdziecie skarpetki dla mamy, taty i malucha. Każde wykonane z bawełny i niezwykle kolorowe, co zresztą możecie podziwiać na zdjęciach. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na blogu w tym wpisie w aktualizacji.

UWAGA zwycięzcy wybrani : 
Monika Wb
Edzika
Koza13
Proszę o kontakt mailowy : czarymarty@gmail.com w celu odebrania nagrody. Na kontakt czekam 3dni od dziś tj. 22.08.2018. Po tym czasie zostaną wybrani nowi zwycięzcy

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko