NewsPoradyZdrowie

Obuwie dla osób wykonujących pracę stojącą

Osoby wykonujące pracę stojącą zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo może być ona wyczerpująca fizycznie, szczególnie jeśli chodzi o nogi. Dlatego też kompletując strój do pracy, na pierwszym miejscu powinnaś skupić się na doborze właściwych butów, które pomogą przetrwać cały dzień w pracy. Odpowiednio dobrane obuwie da stopom podparcie i zapobiegnie powstaniu bolesnych otarć, pęcherzy czy odcisków. Sprawdź, jakie najlepiej kupić obuwie dla osób wykonujących pracę stojącą.

Jakie będą wygodne buty do pracy stojącej

Priorytetem przy wyborze obuwia roboczego powinna być przede wszystkim wygoda, jaką będą w stanie zapewnić dobre buty. Elementem, który jest uznawany za najważniejszy to podeszwa w bucie. Dlatego też nie warto kierować się tutaj absolutnie modą, która raczej stawia na cienkie podeszwy. Jeśli taką wybierzesz, to Twoje stopy nie będą miały odpowiedniej amortyzacji, a Ty wyczujesz każdą małą nierówność, jaką spotkasz na swojej drodze.

Wiele osób szukając butów do pracy stojącej, zdecyduje się na obuwie sportowe, czyli na przykład sneakersy czy trampki, szczególnie te na grubszej podeszwie z piankowymi elementami i nie będzie to wcale zły wybór. Tutaj większość butów posiada na tyle sprężyste i miękkie podeszwy, że stopa powinna czuć się w nich komfortowo. Ważne by posiadały wyprofilowaną wkładkę buta, jak na przykład buty do biegania, które również będą odpowiednie w pracy stojącej.

Obuwie dla osób wykonujących pracę stojącą

Poza podeszwą ważna jest również cholewka, która także jest prawie tak samo istotna przy wyborze obuwia do pracy. Jeśli Twój wybór padnie na buty sportowe, wybierz te wykonane z siateczki, gdyż ona przepuszcza powietrze, a co za tym idzie, zapobiega nadmiernej potliwości stóp. Niestety problem ten może występować, gdy nosimy buty 8h, które nie przepuszczają powietrza.

Jeśli pracujesz w miejscu, gdzie temperatura jest wysoka, wybierz te buty, które zapewnią odpowiednią wentylację. Sprawdzą się tu idealnie damskie klapki zdrowotne. To wybawienie dla stóp, zwłaszcza podczas upałów. Właściwa ich wentylacja jest wtedy na wagę złota. Najlepiej, gdyby były wykonane z naturalnych materiałów.

Pamiętaj, że kluczem do dobrego samopoczucia w pracy jest dobrze dobrane obuwie dla osób wykonujących pracę stojącą

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News