NewsPorady

Serwetki na komunię – które wybrać?

Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie, na które czeka z niecierpliwością zarówno dziecko, jak i rodzic. Jest to szczególny moment w życiu każdego katolika, gdyż właśnie wtedy dziecko zostaje włączone do wspólnoty Kościoła Katolickiego. Od tej pory może brać czynny udział w życiu Kościoła. Wydarzenie to z różnych przyczyn jest niezwykle wyniosłe i wyjątkowe.

Rodzice, tradycyjnie organizują przyjęcia dla bliskich z rodziny. Często wybór pada na lokal, jednak sporo osób decyduje się również na świętowanie w domu. Wtedy to my musimy zadbać o niezbędne i w pełni dopasowane dodatki. Najwięcej problemu z wyborem sprawiają zazwyczaj serwetki na komunię. Jak je dopasować?

Serwetki na komunię — jakie kolory będą odpowiednie?

Serwetki na komunię pojawią się na każdym stole, przy którym spotka się rodzina w celu świętowania uroczystości pierwszej komunii świętej. Rodzicom zależy na tym, by dobrać je odpowiednio do dekoracji stołu. Zazwyczaj kolorem przewodnim jest biel, jednak nie koniecznie musi być właśnie on. Czasem warto złamać ten trend i zdecydować się na szarości, beżowe, czy nawet pastelowy róż. Mile widziane będzie na pewno to ze strony córki, która jest główną zainteresowaną. Najważniejsze jest jednak to, by odpowiednio skomponować je z kolorystyką stołu.

Jaki fason serwetek na komunię?

Zazwyczaj wybierane serwetki są w kształcie kwadratu. Ten kształt prezentuje się elegancko oraz dostojnie. Jednak jeśli mamy inne spojrzenie na to, warto iść za głosem serca i dokonać innego wyboru. Obecnie popularnością cieszą się serwetki na komunię w kształcie trójkąta, zdobione lekką i zmysłową koronką. Co więcej, można również wybrać serwetki na komunię w fantazyjnych kształtach. To zapewne jeszcze bardziej podkreśli jak bardzo ważna i wyjątkowa jest ta uroczystość.

Czy serwetki na komunię mogą być przyozdobione?

Oczywiście, że tak. Nie musimy wcale ograniczać się tylko do koronki. Oryginalność stołu podkreślą brokatowe wykończenia lub też obszycie złotą nitką. Na pewno wśród bogatej oferty sklepów znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News