NewsPorady

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych?

Jeśli prowadzisz własną stronę internetową, niezależnie od tego, czego ona dotyczy, musisz wiedzieć, że odpowiednie jej pozycjonowanie to podstawowy warunek, jeśli chcesz być zauważony w internecie. Szczególnie że liczba internautów ciągle wzrasta, a z samej wyszukiwarki Google korzysta już około 20 mln. Dlatego też warto zadbać o to, by nasi użytkownicy odnaleźli witrynę internetową przez nas prowadzoną. Jak to zrobić i na czym polega pozycjonowanie stron? 

Czym jest Pozycjonowanie?

Pozycjonowanie  stron w wyszukiwarce internetowej ma doprowadzić do tego, że konkretna witryna zwiększy swoją widoczność w wynikach wyszukiwania. Co to znaczy? Będzie jak najwyżej w rankingu. Otrzymać to możemy, łącząc odpowiednio pozycjonowanie wraz z działaniami SEO, które również zmierzają do tego, by stać się jak najbardziej widocznym w sieci.

Pozycjonowanie a wyniki wyszukiwania

Jeśli chcemy wyszukać daną informację na konkretny temat, wpisujemy w wyszukiwarce Google hasło i otrzymujemy listę stron internetowych, które według Google spełniają najlepiej podane wymogi i pasują do danego, wpisanego słowa. Jednak nie jest to ranking,  w kolejności od najlepszej do najgorszej strony. Webmasterzy dość często pomagają witrynom i osiągają one w ten sposób dużo lepsze pozycje, właśnie poprzez odpowiednie pozycjonowanie.

Co to jest SEM

Search Engine Marketing (SEM) to marketing mający miejsce w wynikach wyszukiwania. SEM to inaczej zbiór działań dokonywanych w ramach SEO, reklamy płatnej (PPC),a także pozycjonowania. Działania dotyczące SEM koncentrują się przede wszystkim na pozyskiwaniu i monetyzacji ruchu na stronie internetowej. Można w ten sposób ustalić pewną zależność, że SEM = SEO + PPC.

Jak się pewnie domyślacie, kolejność pokazywania stron internetowych nie należy do przypadku. Najwyżej będą strony uznane za najbardziej odpowiadające zapytaniu wpisanego w wyszukiwarkę. To algorytm wyszukiwarki Google odpowiada, za ułożenie ich w odpowiedniej kolejności. Nie jest on powszechnie znany, jednak wiadome są czynniki mające wpływ na ranking stron. Jest ich około 200. źródło: inpozycjonowanie.pl

Na czym polega SEO (pozycjonowanie stron internetowych)?

Aby znaleźć się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania fraz kluczowych, należy skoncentrować działania na poprawie pozycji strony, czyli SEO. Dążymy do poprawy każdego z elementów mających wpływ na nią. Należą do nich czynniki związane z funkcjonowaniem strony www, treściami na tej stronie oraz jej popularnością wśród użytkowników. Korzyści z odpowiedniej pozycji w wyszukiwarce jest mnóstwo, począwszy od zwiększenia zysków. Jeśli czujemy się w stanie zrobić to samemu, nic nie stoi na przeszkodzie, jednak można zlecić taką usługę specjalistom. Tutaj będziemy mieli pewność, że ich działania przyniosą zdecydowanie większą skuteczność.

 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News