DzieckoNews

Mamo, pić! NUK Flexi Cup

Woda jako nośnik składników odżywczych i rozpuszczalnik substancji czynnych metabolicznie, dostarczana jest nam z pożywieniem. Powinna stanowić także podstawowy płyn nawadniający organizm. Warto więc już od małego przyzwyczajać dziecko do picia wody. W czym najlepiej ją podawać? Oczywiście zależy to m.in. od wieku w jakim jest maluszek. (Pamiętając o tym, iż zalecenia WHO mówią o wyłącznym karmieniu piersią dziecka mlekiem przez pierwsze 6 miesięcy życia). 
My swoją przygodę zaczęłyśmy właśnie około 6mc życia od picia wody na łyżeczce. Wraz z wiekiem potrzeba i przyzwyczajenie do jej picia zwiększyło się, także z łyżeczki przeszłyśmy na kubek niekapek a następnie na bidon ze słomką. Ten ostatni towarzyszy nam do dziś. Oczywiście picie ze zwykłego kubeczka nie jest problemem, jednak w kwestii wygody (i czystości) bidon zdecydowanie bije go na głowę.
Ostatnio miałyśmy okazję przetestować jeden z kubków (bidonów) ze słomką NUK Flexi Cup w wersji malinowej.

 

 

Kubek jest przeznaczony dla dzieci od 18mięsiąca życia, czyli mieścimy się idealnie!
Ma on system zapobiegający rozlaniu, co jest wielkim plusem – szczególnie w trakcie zabawy. Nawet jeśli kubek nam przypadkowo upadnie, możemy być pewni, że nie wydobędzie się z niego woda a zabawki pozostaną suche.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kubek jest dostępny w dwóch przyjaznych dla oka wzorach. Niebieski z krówką i malinowy z dziewczynką i jednorożcem. Oczywiście w naszym wypadku wybór był prosty ;-)!

 

Kubek łatwo mieści się w małych rączkach, nie wyślizguje się. Ma ochronną przykrywkę trzymającą się na klipsie (przyznam że trochę nam to rozwiązanie na początku przeszkadzało, jednak Julka szybko opanowała jego otwieranie i zamykanie i za przyznajemy kolejny plus 😉 ).

 

 

Na koniec wspomnimy o rzeczy dla nas chyba najważniejszej spośród wszystkich wymienionych wyżej plusów – kubek wykonano z polipropylenu. Dzięki czemu jest on lekki i wytrzymały. Dodatkowo nie zawiera BPA, któremu naukowcy przypisują właściwości kancerogenne.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko