KsiążkiNews

Magazyn Barbie – 20 urodziny

Która z nas nie zna lalki Barbie? Chyba nie znajdzie się dziewczynka, która nie miała przynajmniej jednej takiej zabawki. To szaleństwo oczywiście nie ominęło również nas – póki co mamy 4 😉 i zapewne na tym się nie skończy. O tej zabawce powstało wiele książek, filmów, bajek, a nawet czasopism. Jedno z nich obchodzi właśnie urodziny – Magazyn Barbie obchodzi 20ste urodziny!
A my wraz z Julią miałyśmy okazję świętować je razem z Barbie – była zaproszona oczywiście również sama zainteresowana, a dekorację stanowiły kubki, talerzyki i słomki właśnie z jej motywem.

 

 

 

Jeśli chodzi o sam magazyn to mam dla Was kilka ciekawostek – otóż pierwszy numer „Barbie” pojawił się w październiku 1998 roku, miał kilkanaście stron i już wtedy zawierał dodatek – modny wisiorek. Co miesiąc, od 20 lat, pismo zaprasza małe czytelniczki do zabawy z bohaterką dziewczęcej wyobraźni, kultową lalką Barbie. Okładki pierwszych wydań magazynu zdobiły zdjęcia Barbie w różnorodnych stylizacjach. Dziś okładki tworzone są według aktualnych grafik. Od tamtego czasu minęły dwie dekady, mimo upływu czasu magazyn jest jednym z najlepiej sprzedających się pism dla dzieci. Poniżej możecie zobaczyć jak pismo wyglądało kiedyś a jak dziś. Kto z Was je miał ? 🙂
Urodzinowy numer zawiera gadżet wprost idealny dla Julki – aparat. Z racji tego, że robię mnóstwo zdjęć to ona z chęcią chce mnie naśladować i teraz może to robić za pomocą swojego małego urządzenia ;).

 

 

Oprócz dodatku mamy w środku mnóstwo zagadek, komiks, plakat Barbie oraz konkurs na urodzinową kartkę – być może skusicie się wziąć w nim udział?

 

 

Miałyście magazyn Barbie? Znacie go?

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Książki