Zdrowie

LG do 2030 roku zmniejszy o 50 proc. emisję CO2 w swoich zakładach produkcyjnych

Zero Carbon 2030

Na pewno znacie markę LG jako producenta sprzętu. Jak się okazuje ona również wspiera środowisko. Dlatego też całkiem niedawno wyszła z ambitną inicjatywą Zero Carbon 2030. Jej celem jest skompensowanie w ciągu 12 lat emisji dwutlenku węgla. Dotyczy to  zakładów produkcyjnych na całym świecie.

Zero Carbon 2030

LG posiada strategię biznesową, w której to będzie wdrażać różnorodne programy w dziedzinie odnawialnych źródeł energii, a także redukcji emisji CO2. Wszystko to po to, by zmniejszyć emisję dwutlenku węgla w swoich zakładach produkcyjnych. Mówimy tu oczywiście o całym świecie. I to aż o 50 procent w porównaniu do stanu z roku 2017. Dzięki tym działaniom  firma LG zbliży się do swojego ostatecznego celu. Mianowicie chodzi o neutralność węglową czyli osiągnięcie zerowej netto emisji dwutlenku węgla dzięki zapewnieniu równowagi między emisją a wychwytywaniem CO2.

Technologie pozwalające zmniejszyć emisję dwutlenku węgla

Realizując różnorodne strategiczne cele marka ma zamiar obniżyć emisję dwutlenku węgla w swoich zakładach produkcyjnych na całym świecie. Będą to spore liczby bo oprawie 2 milionów ton odnotowanych w roku 2017 do 960 000 ton pod koniec roku 2030. Jednak chcąc tego dokonać firma LG będzie musiała zwiększać wykorzystanie wysoko wydajnych instalacji produkcyjnych, a także technologii, opracowywanych z myślą o ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych.

Działając w celu ograniczenia emisji dwutlenku węgla, firma LG musi rozbudowywać instalacje z odnawialnymi źródłami energii. Do tego należy wykorzystać  rozwiązania z dziedziny energetyki słonecznej, a także aktywie stosować własne produkty z oferty dla przedsiębiorstw. Są to takie produkty jak: agregaty chłodnicze o wysokiej sprawności, a także systemy zarządzania energią EMS (Energy Management Systems).

Dodatkowo, rozszerzając projekty mechanizmu czystego rozwoju CDM (Clean Development Mechanism), LG ma na celu uzyskiwać jednostki poświadczonej redukcji emisji CER (Certified Emission Reduction). Perspektywiczne cele CDM promują czysty rozwój w krajach rozwijających się, umożliwiając firmom zobowiązanym do redukowania emisji dwutlenku węgla wdrażanie projektów w takich krajach, wykorzystując własny kapitał i technologie. Te projekty zakładają kluczowe znaczenie dla uzyskania jednostek CER, które są przyznawane w ramach Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCC) po przeprowadzeniu dokładnej oceny.

Zero Carbon 2030 – Wyznaczając eko standardy

LG to pierwszy producent sprzętu AGD, który pozyskał jednostki CER w roku 2015. Dodatkowo firma LG utorowała drogę do wykorzystywania energooszczędnych urządzeń AGD. Umocniła swoją pozycję pioniera wśród przedsiębiorstw troszczących się o proekologiczne prowadzenie działalności. Do końca roku 2018, dzięki inicjatywom CDM firma LG uzyskała 340 000 ton jednostek CER.

Do następnych krokow LG mających a celu konsekwentne zmniejszanie emisji dwutlenku węgla w miejscach pracy na całym świecie, jak również wdrażanie w zakładach produkcyjnych licznych projektów CDM zgodnie z postanowieniami UNFCC, odzwierciedlają nieustanne zaangażowanie w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska Lee Young-jae, wiceprezes ds. ochrony środowiska w firmie LG Electronic.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Zdrowie