GadżetyNews

Ładowarka indukcyjna – jaką wybrać ?

Ładowarka indukcyjna Spigen

Dzięki technologiom bezprzewodowym nasze życie stało się zdecydowanie prostsze. Dlatego też mają one coraz więcej zwolenników. Praktycznie każdy z nas używa telefonów komórkowych, czy bezprzewodowego internetu. Odkąd nie ograniczają nas kable, jest zdecydowanie bardziej komfortowo i wygodnie.  Warto więc pójść w tym kierunku i zdecydować  się na zakup kolejnego fajnego gadżetu, jakim jest ładowarka idukcyjna. Można nią ładować nie tylko smartfony, ale również smartwatche, czy słuchawki bezprzewodowe.

Oczywiście przed zakupem należy sprawdzić, czy nasz model współpracuje z taką ładowarką, gdyż nie każde urządzenie będzie działać wraz z nią. Jednak ,gdy jesteśmy już pewni, warto zakupić ją dla siebie.

Jak działa ładowarka indukcyjna?

Nie jest to ani trochę skomplikowane i bardzo przypomina tradycyjne ładowanie. Po prostu ładowarkę indukcyjną podłączamy pod źródło zasilania. Może to być gniazdko, lub komputer jeśli jest ona pod USB. Teraz kładziemy nasz smartfon na ładowarkę i za pomocą specjalnej cewki wytwarza się pole elektromagnetyczne, które pozwala wytworzyć pole magnetyczne. Proces ładowania bezprzewodowego właśnie się rozpoczął. Na ekranie smartfona możemy zobaczyć ikonkę odpowiednią dla modelu. Bywa także, że urządzenie posiada diodę informującą nas o rozpoczęciu ładowania.

Ładowarka indukcyjna Spigen

Na co zwrócić uwagę kupując ładowarkę bezprzewodową?

Przede wszystkim, jeśli już jesteśmy zdecydowani na zakup to warto sprawdzić, czy jest na pewno kompatybilna z naszym urządzeniem. Czy posiada odpowiednie natężenie. Fajnym dodatkiem jest także sygnalizacja o rozpoczęciu i zakończeniu ładowania. Sprawdźmy też wymiary, gdyż nie każda zmieści się na biurku. No i warto sprawdzić, jak wygląda pod względem designu.

Ładowarka indukcyjna Spigen to model, który wybrałam ja. Posiada technologię ControlHeat, która dostosowuje napięcie pod kątem specyfikacji ładowanego telefonu. ControlLight sprawia, że światło emitowane przez wbudowaną diodę nie zakłóca rytmu snu i nie ma wpływu na jego jakość. Takie urządzenie można znaleźć na przykład w sklepie PANCERNIK. Oprócz tego posiada on wybór wielu innych akcesoriów.

Ładowarka indukcyjna Spigen

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Gadżety