NewsUroda

Kwasy kosmetyczne – u kogo znajdą zastosowanie?

Kwasy na twarz brzmi dość tajemniczo i kontrowersyjnie. Jednak spokojnie, nie jest to nic groźnego, a wręcz przeciwnie. Okazuje się, że hydrokwasy do eksfoliacji mają zbawienny wpływ na skórę. Dzięki nim możemy pozbyć się wielu chorób, zanieczyszczeń, oraz widocznie ją odmłodzić i nawilżyć. Dla kogo są przeznaczone?

Podział kwasów kosmetycznych oraz ich właściwości

Dzieląc kwasy kosmetyczne, mówimy o czterech głównych grupach:

  • alfa-hydroksykwasy (AHA),
  • beta-hydroksykwasy (BHA),
  • lipo-hydroksykwas (LHA),
  • poli-hydroksykwasy (PHA).

Odróżnia je od siebie budowa chemiczna oraz moc oddziaływania na skórę. Ich działanie również jest zróżnicowane i można do nich zaliczyć przede wszystkim:

  • Usuwają zrogowaciały, martwy naskórek, w ten sposób regulując odnowę komórkową skóry,
  • Pomagają zredukować przebarwienia i drobne blizny potrądzikowe;
  • Odblokowują pory, przyczyniając się do usuwania zanieczyszczeń;
  • Działają antybakteryjne, zapobiegając w ten sposób powstawania ognisk zapalnych;
  • Używa się je jako baza przygotowująca do kolejnych zabiegów kosmetycznych;
  • Mają swój cenny wkład w procesie usuwania zmarszczek i nawilżenia skóry, oraz przywracają jej elastyczność i jędrność.

Co więcej, z powodzeniem można je stosować nie tylko na twarz, ale również w miejscach mocno przesuszonych, to znaczy: łokcie, kolana, stopy, dłonie.

Dla kogo przeznaczona jest pielęgnacja kwasami?

Kwasy stosowane w kosmetyce są pochodzenia naturalnego i znaleźć na co dzień je można w nabiale, roślinach oraz owocach. Dlatego też stosowanie ich niesie za sobą małe ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Tym sposobem są odpowiednie dla każdego, bez względu na wiek, rodzaj skóry czy też posiadane schorzenia. Należy jednak pamiętać o odpowiednim stężeniu używanego kwasu i starannie odmierzać jego ilość.

Rodzaje kwasów kosmetycznych

Do kwasów AHA zaliczamy: kwas glikolowykwas mlekowykwas jabłkowykwas szikimowykwas migdałowy. Drugim rodzajem są kwasy BHA i tutaj w kosmetologii używany jest tylko kwas salicylowy, którego pozyskuje się z wierzb, róż, malin, brzozy, czy rumianku. Ostatnim typem kwasów dostępnych w kosmetologii są substancje poli-hydroksylowe (PHA).

Jeśli zainteresował Cię temat pielęgnacji kwasami kosmetycznymi i chcesz zacząć kurację, to szeroki wybór kosmetyków znaleźć możesz na stronie https://www.apo-discounter.pl.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News